آسیاتل

بازدید: 35

ماجرای بانک چینی که به زنان کارمندش اجازه بارداری نمی‌داد

منبع : فرارو کد خبر: 1443577
در این شرکت تمام کارمندان زن موظف بودند که هر سال در ماه ژانویه درخواستی را برای بارداری به کارفرمای خود ارائه کنند تا مجوز بارداری "در همان سال" به آن‌ها داده شود و اگر کارمندی بدون برنامه و درخواست باردار می‌شد با عواقب آن مواجه می‌شد یعنی یا باید فرزند خود را سقط می‌کرد یا جریمه می‌پرداخت.
ماجرای بانک چینی که به زنان کارمندش اجازه بارداری نمی داد
 
کارمندان زن در یک بانک چینی برای باردار شدن باید از رئیس بانک اجازه می گرفتند.

به گزارش ایسنا، کارکنان یک بانک تجاری در شهر "شیجیاژوانگ" چین مجبور به دریافت مجوز از رئیس بانک برای نگه داشتن فرزند خود پس از باردار شدن بودند.

در این بانک مجوز ادامه حاملگی برای زنان کارمند و نگه داشتن فرزندشان براساس قوانین بانک صادر می شد و اگر زنی به رغم مخالفت رئیس بانک تصمیم می گرفت که فرزند خود را به دنیا بیاورد و نمی خواست سقط جنین کند، جریمه می شد.

در این شرکت تمام کارمندان زن موظف بودند که هر سال در ماه ژانویه درخواستی را برای بارداری به کارفرمای خود ارائه کنند تا مجوز بارداری "در همان سال" به آن ها داده شود و اگر کارمندی بدون برنامه و درخواست باردار می شد با عواقب آن مواجه می شد یعنی یا باید فرزند خود را سقط می کرد یا جریمه می پرداخت.

یکی از کارکنان بانک به سازمان اتحادیه های کارگری شهر شکایت کرد چرا که به علت عدم رعایت قانون اجازه حاملگی، از طرف بانک مزبور جریمه شده است. او افزود که زنان دیگر در این بانک در وضعیت مشابه و بدتر هستند.

به گزارش دیلی میل، در نهایت پس از مداخله اتحادیه کارگری، بانک این قانون را لغو کرد و جریمه را از همه کارکنان زن خود برداشت.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت