آسیاتل

بازدید: 31

بازی نکردن کودک با همسالان، چه دلیلی داره؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1443452
دختر32 ماهه ام باهم سن و سالاش خیلی کم ارتباط برقرار میکند.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دختر32 ماهه ام باهم سن وسالاش خیلی کم ارتباط برقرارمیکند وتوجمع فقط مثلابادخترداییش که هم سنشه بازی میکنه امابابقیه بچه های فامیل دوست نمیشه واجازه نمیده کسی به اسباب بازیاش دست بزنه وچون خیلی وابسته به منه نمیتونم فعلامهد بفرستمش.توجمع بچه هام که قرار میگیره باکوچکترین حرفی که بهش میزنن یادادمیزنه سرشون ویاگریه میکنه که ازاون جمع ببرمش بیرون.چیکارکنم بیشتر بابچه هابازی کنه
 
 پاسخ دکتر پرویز رزاقی، روانشناس خانواده و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس:
مادر عزیز در ابتدا سعی کنید وابستگی کودک به خودتان را کم کنید برای اینکار میتوانید حمایت های خود را کمتر کنید، خدمات کمتری به کودک بدهید، مسئولیت ها را با پدر کودک تقسیم کنید و کارهایی که میشود را به خود فرزند بدهید هر چه کودک مستقل تر باشد به نفع خودش است.
باید کمک کنید تا با بچه هایی بازی کند که رفتاری باب طبع فرزند دارند وقتی خوب و درست بازی کرد به او پاداش دهید و او را تشویق کنید در ابتدا با یک کودک بازی کند و کم کم هم بازی های او را بیشتر کنید. او را در موقعیت هایی قرار دهید که حس رضایتمندی داشته باشد.
با کاهش حمایت های عاطفی خود سعی کنید کودک حس استقلال داشته باشد. برای به مهد کودک بردن شما میتوانید در ابتدا او را ساعتی به مهدکودک ببرید مثلا روزهای اول یک ساعت بعد سه ساعت و وقتی عادت کردن طبق برنامه مهد پیش بروید تا کودک تعامل با دیگران را یاد بگیرد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت