آسیاتل

بازدید: 26

مقام وزارت‌خارجه آمریکا: فوق‌العاده واضح است که بن سلمان دستور قتل خاشقجی را داده است

منبع : فرارو کد خبر: 1443262
به گفته این مقام، از جمله شواهدی که در گزارش به آن‌ها اشاره شده، رابطه میان اعضای تیم ترور و ولیعهد و سلسله مراتب نظام سعودی است. گزارش سیا بر شنود ارتباطات -از جمله تماس‌های تلفنی میان اعضای تیم ترور و دستیاران ولیعهد -، تحلیل و گزارشات میدانی مبتنی است.
مقام وزارت خارجه آمریکا: فوق العاده واضح است که بن سلمان دستور قتل خاشقجی را داده است

فرارو- یک مقام وزارت خارجه آمریکا، که ارزیابی سازمان سیا درباره قتل جمال خاشقجی را دیده است، به یک شبکه آمریکایی گفته "فوق العاده واضح است" که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، دستور کشتن این روزنامه نگار را صادر کرده است.

به گزارش فرارو، این مقام، که نخواسته نامش فاش شود، در رابطه با دست داشتن رهبران عربستان در ترور خاشقجی به شبکه ان بی سی نیوز گفت: "این ایده که (سرنخ) این (ترور) کاملا به بالاترین سطح (حکومت عربستان) می رسد، به طرز کورکننده ای واضح است".

این مقام افزود: "اجماع بزرگی وجود دارد که رهبری (عربستان در قتل خاشقجی) دست دارد-- هیچکس در دولت (آمریکا) بر سر این مباحثه نمی کند".

این مقام با بیان اینکه در گزارش سیا هیچگونه تردید هایی بیان نشده، اذعان کرد در متن گزارش به هنگام منتسب کردن دلیل مرگ خاشقجی به ولیعهد از کلمات "احتمالا" و "محتمل است" استفاده شده است.

به گفته این مقام، از جمله شواهدی که در گزارش به آن ها اشاره شده، رابطه میان اعضای تیم ترور و ولیعهد و سلسله مراتب نظام سعودی است. گزارش سیا بر شنود ارتباطات -از جمله تماس های تلفنی میان اعضای تیم ترور و دستیاران ولیعهد -، تحلیل و گزارشات میدانی مبتنی است.
 
گفتنی است که پیش از این مقامات آمریکایی به رسانه ها گفته بودند که سازمان سیا به این جمع بندی رسیده است که محمد بن سلمان، شخصا دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت