آسیاتل

بازدید: 39

پیش‌بینی‌ قیمت جهانی طلا؛ رشد هفتگی اونس در برابر دلار

منبع : فرارو کد خبر: 1442641
صعود هفتگی طلا تحت‌تاثیر نوسان در بازار‌های جهانی سهام صورت گرفت و نوسان این بازار‌ها نیز تحت‌تاثیر نوسان شدید قیمت نفت بود

قیمت جهانی طلا هفته گذشته تحت تاثیر تنش های ژئوپلیتیک و افت شاخص های بازار سهام توانست در روز انتهای هفته سومین روز متوالی با رشد قیمت را به ثبت رساند. قیمت اونس فلز زرد در بازار آتی نیز بیش از یک درصد رشد کرد. معاملات در بازار آتی نیویورک برای تحویل در دسامبر نیز روز پایانی هفته را با رشد ۵۸/ ۰ درصد ثبت کرد و با افزایش ۷ دلاری در قیمت ۱۲۲۱ دلاری بسته شد. وضعیت مبهم برگزیت پس از مخالفت گروهی از اعضای کابینه و مقامات ارشد دولت با طرح پیشنهادی «ترزا می»، نخست وزیر انگلستان بر شدت تنش های ژئوپلیتیک در اروپا افزوده است. از همین رو بازار ذخایر امن با استقبال بیشتری مواجه شد.


چشم انداز هفتگی طلا

به گزارش دنیای اقتصاد؛ در نظرسنجی این هفته کیتکو ۱۵ تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که از این تعداد ۹ نفر معادل ۶۰ درصد به افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت رای دادند. سه کارشناس دیگر، معادل ۲۰ درصد، پیش بینی روند کاهشی قیمت طلا در این مدت را به ثبت رساندند و سه نفر دیگر نیز به عدم تغییر سطح قیمت اونس در این هفته اعتقاد داشتند. در نسخه مین استریت نظرسنجی، ۵۰۲ معامله گر پیش بینی خود را ثبت کرده اند که ۳۱۱ نفر، معادل ۶۰ درصد به رشد قیمت طلا در هفته آینده رای داده اند. برخلاف این تعداد، ۱۲۳ نفر دیگر معادل ۲۶ درصد، روند کاهشی برای قیمت اونس در نظر گرفته اند و ۶۸ نفر، معادل ۱۴ درصد نیز به روند خنثی در کوتاه مدت رای دادند. در نظرسنجی هفته قبل ۶۰ درصد کارشناسان وال استریت به کاهش قیمت طلا و ۴۸ درصد سرمایه گذاران مین استریت به افزایش بهای اونس معتقد بودند. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد ۱/ ۱ درصدی همراه شد.


محرک طلای جهانی

صعود هفتگی طلا تحت تاثیر نوسان در بازار های جهانی سهام صورت گرفت و نوسان این بازار ها نیز تحت تاثیر نوسان شدید قیمت نفت بود. همچنین روند شاخص دلار آمریکا مهم ترین تعیین کننده آینده میان مدت قیمت طلا خواهد بود. توقف روند تقویت شاخص دلار در هفته گذشته باعث شد فضایی مناسب برای بازار فلزات گرانبها مهیا شود. شاخص دلار در برابر سبد شش گانه ارز های مهم هفته کاهشی را پشت سر گذاشت. با توجه به رابطه معکوس قیمت طلا و دلار، این وضعیت منجر به رشد بهای فلز زرد در بازار های جهانی شد. شدت اثر چشم انداز افزایشی نرخ بهره هدف فدرال رزرو آمریکا که تا پیش از این هفته عامل تقویت دلار در برابر سایر ارز ها بود نیز به مرور کاهش یافت.

 

پیش بینی  قیمت جهانی طلا؛ رشد هفتگی اونس در برابر دلار

پیش بینی  قیمت جهانی طلا؛ رشد هفتگی اونس در برابر دلار


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت