آسیاتل

بازدید: 34

کارهای منزل در بارداری، کدامشان ممنوع است؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1442547
برای یک مادر دوره بارداری از حساس ترین زمان ها محسوب می شود و لازم است که بیشتر از هر موقعی به فکر خودشان باشند.
برای یک مادر دوره بارداری از حساس ترین زمان ها محسوب می شود و لازم است که بیشتر از هر موقعی به فکر خودشان باشند. مادر باردار باید برای تمیز کردن خانه شان به نکاتی توجه کنند تا هم به خود و هم به جنین شان آسیبی نرسد و هم اینکه کارهای خانه شان روی هم انباشته نشود.
اکثر مادران باردار خودشان را مسئول رسیدگی به کارهای خانه می دانند. این موضوع قابل درک است ولی باید بدانید که انجام برخی کارها می تواند به شما و جنین تان آسیب وارد کند. به شما پیشنهاد می کنیم برای انجام دادن کارهای منزل در این دوره از همسر و یا خانواده تان کمک بگیرید و از خطرات احتمالی که می تواند در این دوران خطر آفرین باشند جلوگیری کنید.

کارهای مربوط به امور خانه که در بارداری نباید انجام دهید
در دوران بارداری به دلیل اینکه وزن بالا می رود و بودن برخی مشکلات باعث می شودکه کار منزل را برای شما کمی سخت کند. ولی برخی از مادران به این نکات توجهی ندارند و مانند قبل به کارهای خانه شان رسیدگی می کنند. این را بدانید که انجام برخی از کارهای منزل ممکن است برای شما و جنین تان بسیار خطرناک باشد و یا اینکه برای سلامتی بارداری تان مشکلاتی را به وجود بیاورد. ما در ادامه به شما می گوییم که در این دوران از چه کارهایی باید دوری کنید.
1- بلند کردن و یا کشیدن وسایل سنگین
 در این دوران با رشد جنین و بالا رفتن وزن تان به اندازه کافی بر روی کمرتان فشار وارد می شود. با انجام برخی کارها مانند بلند کردن کیسه برنج، حمل خریدهای روزمره، بلند کردن کودک خردسال و جا به جا کردن مبلمان که می تواند فشار زیادی را به کمرتان بیاورد احتمال به وجود آمدن یک مشکل جدی در کمرتان افزایش می یابد.
2- استفاده از مواد شوینده خانگی
شست و شو و نظافت خانه یک امر بسیار مهم است. ولی این نکته را بدانید که استفاده از برخی از مواد شوینده می تواند آسیب جدی برای خود و جنین تان به دنبال داشته باشد. به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید از مواد شوینده قوی مانند لوله بازکن ها و یا جرم گیرها استفاده کنید آن را به همسرتان بسپارید و از سایر مواد شوینده به مقدار خیلی کمی استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید هنگام استفاده از مواد شوینده حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و پنجره ها را هم باز بگذارید تا هوا در رفت و آمد باشد.
3- کار روی نربان و یا چهارپایه
در دوران بارداری هرگز نباید برای باز کردن پرده بر روی نردبان و یا برای برداشتن ظرفی به روی چهارپایه بروید. تمام کارهایی که باید در آن تعادل داشته باشید در دوران بارداری بسیار خطر آفرین می باشد، به دلیل این که در دوران بارداری وضعیت بدن شما تغییر می کند و به همین خاطر حفظ تعادل برای شما بسیار دشوار خواهد بود. افتادن از روی نردبان و چهار پایه برای شما و جنین تان خطرناک است.
4- ایستادن طولانی مدت
برخی از کارها در خانه نیاز دارند که به مدت طولانی بر روی پاهای تان بایستید مانند شستن ظرف ها و یا غذا درست کردن. به شما توصیه می کنیم که این کارها را در دوران بارداری بسیار کم انجام دهید و در هنگام انجام آنها حتی برای مدت کوتاه یک چهار پایه کوچک زیر پایتان گذاشته و هر چند دقیقه یکبار آن را جابجا کنید. غذاهایی که نیاز ندارند شما به خاطر آن مدت طولانی را کنار اجاق گاز بایستید می توانند گزینه مناسبی برای دوران بارداری باشند. شما می توانید برای شستن ظرف ها و سایر کارهای آشپزخانه از یک صندلی استفاده کنید و موقع کار کردن بر روی آن بنشینید.
5- جارو کردن و نظافت زمین
زمانی که می خواهید زمین را جارو کنید و یا اینکه آن را بشویید باید مدت زیادی کمر خود را خم نگه دارید. این حالت باعث می شود که به کمرتان فشار بیاید و به دردهای کمرتان بیافزاید و نگذارد در طول شب خواب راحتی داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنیم که این کارها را تا حد ممکن کم کنید و از وسایلی برای تمیز کردن منزل تان استفاده کنید که ارتفاع دسته آن ها مناسب با قد شما باشد تا موقع کار کردن مجبور نباشید کمرتان را خم کنید.

loading...
 • کارهای منزل در بارداری، کدامشان ممنوع است؟


  برای یک مادر دوره بارداری از حساس ترین زمان ها محسوب می شود و لازم است که بیشتر از هر موقعی به فکر خودشان باشند.
 • تغییرات بدن در بارداری، کارهای ممنوع


  در بارداری از خیلی از لذت‎ها و عادت‎های خود محروم می‎شود. اما واقعا مادر در این دوره دلتنگ چه چیزهایی می‎شود؟
 • تست های دوران بارداری، کدامشان اختیاری است؟


  این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند.
 • بروز علائم بارداری، کدامشان خجالت آور است؟


  حتماً می‌دانید که در دوران بارداری شکمتان بزرگ می‌شود و بیش تر احساس خستگی می‌کنید اما شاید از تغییرات فیزیکی دیگر غافل باشید.
 • ورزش در زمان بارداری، انجام کدامشان خطرناک است؟


  شما باید در مورد هر گونه ورزش در زمان بارداری که تعادل شما را به خطر می اندازد احتیاط کنید.
 • دردهای دوران بارداری، کدامشان طبیعی هستند؟


  بارداری یکی از معدود تجربیاتی است که زیبا به نظر می رسد. از یک طرف، تغییرات فیزیکی هیجان انگیز اعجاز بارداری را نشان می دهد.
 • شیرین کننده های مصنوعی در بارداری، کدامشان مجاز است؟


  استیویا، آسپارتام، سوکرالوز و ساخارین از جمله شیرین کننده های مصنوعی هستند که در گروه شیرین کننده های غیرمغذی قرار می گیرند.
 • ویتامین های دوران بارداری، کمبود کدامشان مشهودتر است؟


  بیشتر زنان میتوانند از مصرف ویتامین ها و مکمل های معدنی مورد نیاز دوران بارداری بهره مند شوند.
 • علائم خطرناک در بارداری، بابت کدامشان نگران شوید؟


  اکثر خانم‌ها به واسطه بارداری با عوارض ناراحت‌کننده‌ای روبه‌رو می‌شوند، عمدهٔ این عوارض مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند.
 • کارهای ممنوع پس از غذا!


  سلامت نیوز: شام خوردن در ساعات پایانی شب و به خواب رفتن پس از آن می تواند یکی از بدترین کارهایی باشد که انجام می دهید. بعضی از عادات بد می توانند سلامت ما را در معرض خطر قرار دهند. این عادات می توانند سطوح انرژی مورد نیاز برای گوارش تا حتی تعادل هو
 • کارهای ممنوع پس از غذا خوردن


  بعضی از عادات بد می توانند سلامت ما را در معرض خطر قرار دهند. این عادات می توانند سطوح انرژی مورد نیاز برای گوارش تا حتی تعادل هورمونی را تحت تاثیر قرار دهند. گوارش یکی از عواملی است که بر هر جنبه سلامت ما تاثیرگذار است. از این رو، رسیدگی به آن در وه
 • ذبح دام در منزل و کنار خیابان ممنوع


  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه دام باید از میادین تحت نظارت سازمان دامپزشکی تهیه شود، گفت: نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان ذبح نشود.
 • ذبح دام در منزل و کنار خیابان ممنوع


  سلامت نیوز:رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه دام باید از میادین تحت نظارت سازمان دامپزشکی تهیه شود، گفت: نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان ذبح نشود. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدمهدی گویا در خصوص توصیه های بهدا
 • ملکه رنجبر در منزل هم ممنوع الملاقات شد


  فرزند ملکه رنجبر گفت: مادرم به جهت سن بالا و ضعف جسمانی ناشی از عمل سنگین، قادر به راه رفتن نیست و با کمک راه می رود.
 • ملکه رنجبر در منزل هم ممنوع الملاقات شد


  فرزند ملکه رنجبر گفت: مادرم به جهت سن بالا و ضعف جسمانی ناشی از عمل سنگین، قادر به راه رفتن نیست و با کمک راه می رود.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت