آسیاتل

بازدید: 34

نصب پیشرفته‌ترین MRI غرب کشور

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1441764
مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از نصب پیشرفته ترین MRI غرب کشور در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر تورج شیرزادیان در گفت وگو با ایسنا با اشاره به وجود تنها سه تا پنج مورد MRI سه تسلا در کشور، گفت: این دستگاه پیشرفته ترین دستگاه MRI محسوب شده که کاربردهای تشخیصی و علمی فراوانی دارد.

وی با اشاره به نصب این دستگاه در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه گفت: این اولین دستگاه MRI سه تسلا در غرب کشور محسوب می شود.

شیرزادیان از هزینه 9 میلیارد تومانی برای خرید این MRI خبر داد و افزود: این خرید سال گذشته انجام شده و مبلغ دو میلیون و 350 هزار یورو برای آن هزینه شده که سال گذشته حدود 9 میلیارد تومان شد و امسال با توجه به نرخ ارز ارزش این دستگاه به حدود 20 میلیارد تومان رسیده است.

مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: این نوع دستگاه می تواند در حوزه ارتوپدی تصاویری با کیفیت بسیار بالا ایجاد کند و همچینن در حوزه مغز و اعصاب می تواند با کیفیت بالا تصاویر مورد نیاز پزشکان را تهیه کند.

وی یادآور شد: MRA های موجود در کشور عمدتا از نوع 1.5 تسلا یا نهایتا 2 تسلا هستند که کوچکترین تغییر در میزان تسلای آن تاثیر بسیاری در ارتقای کیفیت تصاویر تولیدی دستگاه دارد و برای همین MRI سه تسلا چندین برابر دستگاه‌های موجود کیفیت تصاویر را ارتقا می دهد.

شیرزادیان تصریح کرد: ارسال و دریافت تصاویر در این دستگاه بطور کامل بصورت بی‌سیم انجام شده و قطر دهانه آن تا 70 سانتی متر است که بیمار به راحتی می‌تواند وارد آن شود و از طرفی تحمل وزن بالایی هم دارد و می‌تواند تا 250 کیلوگرم وزن بیمار را تحمل کند.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت