آسیاتل

بازدید: 31

حضور در کتابخانه‌ها باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر این موضوع که کتابخانه‌ها مراکز فرهنگی و اجتماعی هستند که باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شوند...

به گزارش بولتن نیوز، مختارپور صبح امروز پنجشنبه (۲۴ ابان ماه) در آیین گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» و بزرگداشت علامه طباطبایی مفسر قرآن که در تالار وحدت برگزار شد، با بیان اینکه امروز سالروز وفات علامه سیدمحمدحسین طباطبایی است، عالم و مفسر قرآن که برای کتاب اهمیت و ارزش بسیار زیادی قائل بود و این افتخار ما است که بخواهیم در روز کتاب و کتابخوانی از این مفسر بزرگ سخن بگوییم.

وی ادامه داد: اکنون که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و در روز گذشته با آرمان های امام راحل (ره) تجدید بیعت کردیم، باید به این نکته اشاره کنم که در چهل سال پیش این انقلاب یک نهال نوپا بود و گروهک ها درصدد از بین بردن آن بودند، اما امروز به سن کمال و بلوغ رسیده است و منطقه و جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به فعالیت های کتابخانه ها درطی چهل سال گذشته گفت: در سال ۵۷ جمعیت ما کمتر از ۳۵ میلیون نفر بود و امروز در حدود ۸۰ میلیون جمعیت داریم. تقریبا جمعیت بیش از دو برابر شده است. در سال ۵۷ فقط ۳۷۳ کتابخانه عمومی در کشور وجود داشت و امروز بیش از ۳۴۰۰ کتابخانه داریم که به بیش از ۹ برابر رسیده است و ما درصدد هستیم که وضع مطلوب را برای تمام اقشار جامعه در عرصه مطالعه و کتابخوانی فراهم کنیم.

مختارپور خاطرنشان کرد: بر همین اساس از سال ۹۳ اقدامات زیادی را در عرصه کتابخانه و بویژه کتابخانه های عمومی داشته ایم. فعالیت های پژوهشی را در هفت سند استانداردسازی رونمایی کرده ایم و به وضع کتابداران و هیات امنا رسیدگی شده است. در این هفته که هفته کتابداری است، درصدد هستیم این فعالیت ها را که بعضا به سرانجام نرسیده است را کامل کنیم و نظام جامعه خدمات کتابخانه ای در دست رسیدگی است.

وی ادامه داد: تمام فعالیت های ما باید مبتنی بر فعالیت علمی و پژوهشی باشد تا از فعالیت های سلیقه ای و بدون پشتوانه بر حذر باشیم. در یکسال اخیر دو فعالیت داشته ایم که خوشبختانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای داشته اند و کتابخانه های عمومی را بیشتر از گذشته فعال کرده ایم و امروز به تقدیر از فعالان آن ها می پردازیم. اگر کتابخانه مرکز گفت و گو باشد می تواند محلی برای استدلال و صحبت نسل جوان، نوجوان، کودک و تمام اقشار جامعه باشد. ما در صدد هستیم که ارتقای آموزش و سلامت اجتماعی را نیز داشته باشیم.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ادامه داد: ما نهاد کتابخانه های هفت شهر را براساس اولویت مورد بررسی قرار دادیم و نقاط ضعف آن ها را رفع کردیم و هشت شهر دیگر را نیز مورد توجه قرار داده ایم. کتابخانه ها مراکز فرهنگی و اجتماعی هستند که باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شوند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت