آسیاتل

بازدید: 53

بحران سیاسی در انگلیس؛ ترزا می عقب نشینی نکرد

منبع : فرارو کد خبر: 1441531
ترزا می با این همه انتخاب‌های زیادی در روزهای آینده برای ماندن در قدرت ندارد. وی باید نمایندگان پارلمان بریتانیا را درباره توافق جدید قانع کند، کاری که با توجه به انتقادات گسترده علیه او آسان به نظر نمی‌رسد.

نخست وزیر بریتانیا می گوید پیش نویس توافق برکسیت جایگزینی ندارد.

بحران سیاسی در انگلیس؛ ترزا می عقب نشینی نکرد

به گزارش یورونیوز، تنها چند ساعت پس از کسب توافق نهایی بر سر پیش نویس توافق برکسیت بین دولت بریتانیا و کمیسیون اروپا، دومینیک راب، وزیر برکسیت دولت محافظه کار بریتانیا از سمت خود استعفا داد و این موضوع می رفت تا موقعیت ترزا می را شکننده تر از همیشه کند. برخی حتی استعفای او را محتمل می دانستند. اما نخست وزیر بریتانیا روز پنج شنبه ۲۴ آبان در نشست پارلمان باز هم از توافق برکسیت دفاع کرد.

ترزا می در کنفرانس خبری شامگاه پنج شنبه در لندن گفت: «خدمت کردن به دولت بریتانیا افتخاری بزرگ است اما باید بدانیم که در مقام رئیس دولت باید منافع دولت را بدون درنظر گرفتن منافع حزبی و یا گروهی پاس بداریم. از همان آغاز در مقام نخست وزیر می دانستم چه می خواهم برای مردم بریتانیا. به همین دلیل در مذاکرات برکسیت با دقت لازم به مسایل مرزی و حفظ منافع تجاری و اقتصادی بریتانیا توجه کردیم. توافق اخیر تمام جوانب برای حفظ منافع مردم بریتانیا را در نظر گرفته است.»

وی با اشاره به استعفای وزرای ناراضی کابینه خود در روزهای اخیر گفت: «متوجه هستم که برخی با این توافق مخالف باشند ولی ما سعی کردیم به بهترین توافق با توجه به محدودیت ها دست پیدا کنیم.»

مطابق آخرین نظرسنجی ها ۵۴ درصد از شهروندان بریتانیا با برکسیت مخالفند و تنها ۳۱ درصد آنها خواستار جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا هستند.

ترزا می با این همه انتخاب های زیادی در روزهای آینده برای ماندن در قدرت ندارد. وی باید نمایندگان پارلمان بریتانیا را درباره توافق جدید قانع کند، کاری که با توجه به انتقادات گسترده علیه او آسان به نظر نمی رسد.

بسیاری روز پنجشنبه پیش بینی کرده بودند که ترزا می آخرین کنفرانس خبری در مقام نخست وزیر را برگزار می کند اما وی با سخنانش نشان داد که با جدیت تمام می خواهد ریاست کابینه را همچنان برعهده داشته باشد.

ترزا می در سخنان خود، همان طور که هفته گذشته هم گفته بود اعلام کرد که همه پرسی مجددی برای برکسیت درکار نخواهد بود و برکسیت جایگزینی ندارد. وی همچنین اعلام کرد همانگونه که پیش بینی شده است، برکسیت در پایان ماه مارس سال آینده میلادی نهایی و اجرایی خواهد شد.

سخنان ترزا می در کنفرانس خبری نشان می دهد تمام فرضیه ها درباره استعفای او اشتباه بوده است و زن آهنین محافظه کاران معتقد است که می تواند پارلمان بریتانیا را درباره توافق جدید قانع کند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت