آسیاتل

بازدید: 35

لیبی اروپا را به دورویی متهم کرد

نخست وزیر لیبی از «ریاکاری» اروپا در موضوع مهاجران انتقاد کرد و همکاری بیشتر آنان را خواستار شد.

به گزارش بولتن نیوز، فایز سراج، نخست وزیر لیبی روز پنجشنبه از «ریاکاری» اروپا در موضوع مهاجران انتقاد کرد و همکاری بیشتر آنان را خواستار شد. لیبی اروپا را به دورویی متهم کرد.

سراج در گفتگو با یک نشریه ایتالیایی گفت: «در درخواست های اروپایی ها از کشورم شاهد ریاکاری هستم. شما از ما می خواهید بیش از ۶۰۰ هزار مهاجر را در داخل مرزهایمان نگه داریم در حالی که تنها سی هزار نفر از آن ها در اردوگاه های رسمی هستند.»

او افزود «شما که به مراتب از ما ثروتمند تر هستید، حتی از پذیرش یک مهاجر نیز خودداری می کنید. حتی تعداد اندکی را که به کشور های شما می رسند، بیرون می کنید.»

این در حالی است که اتحادیه اروپا از گارد ساحلی لیبی برای جلوگیری از ورود مهاجران به اروپا حمایت مالی، تسلیحاتی و تجهیزاتی می کند.

نخست وزیر لیبی خاطرنشان کرد: «من خواهان همکاری بیشتر هستم. ممکن است در بین این مهاجران اعضای گروه (وهابی صهیونیستی) داعش نیز وجود داشته باشند. پلیس های ما و سازمان های اطلاعاتی ما باید برای جلوگیری از سناریوی بدتر با هم کار کنند.»

او همچنین از تلاش های ایتالیا در لیبی و نیز موفقیت واقعی -بدون نام بردن از آنها- کنفرانس بین المللی ابتدای هفته در پالرمو در سیسیل ایتالیا قدردانی کرد.

با این حال این کنفرانس با تحریم ژنرال خلیفه حفتر، مرد قدرتمند شرق لیبی و خشم ترکیه و ترک کنفرانس همراه بود.

سراج گفت: «مرحله بعدی کنفرانس ملی لیبی خواهد بود که توسط غسان سلامه، فرستاده ویژه سازمان ملل برای لیبی برگزار می شود، امیدوارم تا ژوئن ۲۰۱۹ انتخابات برگزار شود.»

این مقام لیبیایی همچنین از بهبود اوضاع در طرابلس لیبی خبر داد و تصریح کرد: «جامعه بین المللی در مورد مشکل شبه نظامیان بزرگ نمایی می کند. در طرابلس ما می توانیم تردد و کار کنیم. خشونت وجود دارد، اما چندان جدی نیست.»


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت