آسیاتل

بازدید: 52

تداوم بارش باران در کشور

منبع : فرارو کد خبر: 1441347
امروز (۲۴ آبان ماه) در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی در نیمه جنوبی لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال فارس بارش برف و مه پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده سامانه بارشی در نیمه غربی و بخش هایی از شرقی کشور فعال خواهد بود. شدت فعالیت این سامانه امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) در جنوب و جنوب غربی کشور است.

احد وظیفه در گفت: وگو با ایسنا افزود: امروز (۲۴ آبان ماه) در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی در نیمه جنوبی لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال فارس بارش برف و مه پیش بینی می شود.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، دامنه های زاگرس مرکزی در استان های همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، ایلام، بخش هایی از استان های اصفهان قم و یزد و با شدت بیشتر در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر و شمال استان فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

وی تأکید کرد: از بعد از ظهر امروز و صبح جمعه (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) در جنوب استان لرستان و شمال شرق خوزستان بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

وظیفه افزود: فردا (۲۵ آبان ماه) با ادامه فعالیت این سامانه در جنوب و جنوب غربی کشور به تدریج گسترش فعالیت سامانه بارشی به دامنه های جنوبی البرز شرقی و شرق و شمال شرق کشور کشیده می شود. این سامانه شنبه (۲۶ آبان ماه) در استان های واقع در شرق و شمال شرق فعال است و به تدریج از کشور خارج می شود.

وی در ادامه اظهارکرد: امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) برای بخش هایی از استان های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

به گفته وی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) غرب خلیج فارس مواج است؛ لذا توصیه می شود احتیاط لازم در تردد شناور ها به خصوص شرور های سبک به عمل آید.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (۲۵ آبان ماه) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران گاهی وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر با بیشترین و کمترین دمای ۹ و ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. آسمان پایتخت شنبه (۲۶ آبان ماه) کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای آن به سیستم درجه سانتیگراد ۱۳ و ۴ درجه سانتیگراد می رسد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت