آسیاتل

بازدید: 37

امیدی به اصلاح شرایط بیمه خبرنگاران هست؟

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1441198
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی درباره شرایط بیمه خبرنگاران خبرگزاری‌ها اظهار کرد که تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت ارشاد و بیمه تامین اجتماعی منعقد شده است که بیمه‌ای شبیه به بیمه خویش‌فرما اما با مزایای بیشتر ارایه خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدرضا دربندی درباره شرایط بیمه خبرنگاران خبرگزاری‌ها، اظهار کرد: قانون بیمه خبرنگاران متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و هرچه تلاش کردیم که قانون را اصلاح کنیم، نشد.

او ادامه داد: اما تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت ارشاد و بیمه تامین اجتماعی همانند بیمه خویش‌فرما اما با مزایای بیشتر، منعقد شده است. بر این اساس افرادی که نمی‌توانستند بیمه شوند مانند سرپرست نمایندگی‌ها، مدیران مسئول، خبرنگاران خبرگزاری‌ها، کارمندان اداری رسانه‌ها و مطبوعات می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.

دربندی با بیان اینکه «حدود دو ماه دیگر این مهم ابلاغ می‌شود»، گفت: تعداد خبرگزاری‌هایی که در ایران وجود دارد با تعداد کل خبرگزاری‌های کشورهای اتحادیه اروپا برابر است که این مهم یک فرصت است؛ زیرا جوانان و همچنین اکثر مردم به شبکه‌های اجتماعی گرایش دارند.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: یارانه کاغذ به طور کلی به رسانه‌ها تعلق می‌گرفت، اما سندیکای خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری مشکل پیدا می‌کرد، زیرا یارانه، مخصوص کاغذ بود و خبرگزاری‌ها کاغذ مصرف نمی‌کنند؛ بنابراین مقدمات اصلاحیه این قانون در حال تهیه و تدوین است تا بتوانیم به خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری نیز کمک کنیم، اما این کمک‌ها شامل کسانی نمی‌شود که وابسته به سازمانی هستند.

منبع: ایسنا

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت