آسیاتل

بازدید: 27

اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای با ایران را حفظ می کند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر حمایت اروپا از توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرد و به دلایل امنیتی در این زمینه اشاره کرد.

به گزارش بولتن نیوز، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در جریان سخنانی در گروه بحران در بروکسل بار دیگر بر حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته ای با ایران (برجام) تاکید کرد.

موگرینی گفت که اروپا نقش آفرین صلح در سطح جهان است و اینکار را به وسیله ایجاد قدرت از راه تعامل، گفت وگو، همکاری و ایجاد انگیزه صورت می دهد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت: «اروپا توافق هسته ای با ایران را حفظ می کند و این کار را به دلیل منافع و مسایل بازرگانی صورت نمی دهد بلکه به دلایل امنیتی این کار را انجام می دهد.»

موگرینی گفت که اولویت های اتحادیه اروپا در زمینه جلوگیری از بحران در مواردی متمرکز هستند که توانایی ایجاد تغییر وجود دارد. اروپا می تواند در زمینه بالکان، آفریقا، افغانستان کمک کند.

وی همچنین گفت: «اگر بتوانیم توافق را حفظ کنیم در این صورت می توانیم بر مبنای آن پیشرفت های بیشتری با ایران در یمن، مسایل موشکی، افغانستان و آسیای مرکزی به دست آوریم.»

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا 8 ماه می (18 اردیبهشت) اعلام کرد که کشورش از توافق هسته ای با ایران خارج می شود. این اقدام واکنش کشورهای اروپایی را به دنبال داشت. آنها از آن زمان تلاش کرده اند تا برجام را حفظ کنند و با ایجاد سازوکار مالی ویژه اروپا به رابطه بازرگانی شرکت های اروپایی با ایران ادامه دهند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت