آسیاتل

بازدید: 22

گاف ترامپ در توئیت تبریک سال نوی هند

به رغم تمامی تلاش‌های رئیس‌جمهور آمریکا برای اجرای مراسم سال نوی هند در کاخ سفید، او باز هم گاف داد و سوژه رسانه‌ها شد.

به گزارش بولتن نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته میزبان جشن دیوالی [جشن سال نوی هندی] در اتاق روزولت کاخ سفید بود.

او پس از اجرای مراسم سنتی این جشن، سخنرانی خود را با ادای احترام به کشته های آتش سوزی عظیم کالیفرنیا آغاز کرد و نارندا مودی، نخست وزیر هند را دوست صمیمی خود و دخترش ایوانکا معرفی کرد.

به رغم تمامی تلاش های ترامپ برای اجرای این مراسم در کاخ سفید، او باز هم گاف داد و سوژه رسانه ها شد.

ترامپ پس از پایان این مراسم پیامی با مضمون تبریک سال نوی هندی در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرد ولی پیام او حواشی بسیاری به دنبال داشت.

او در این پیام سال نوی هندی را به بودایی ها، سیک ها و جین ها [از مذاهب هند] تبریک گفت ولی به هندوها که این جشن متعلق به آنهاست هیچ اشاره ای نکرد!

بسیاری از رسانه های هندی ضمن پوشش توئیت ترامپ، از اینکه رئیس جمهور آمریکا در پیام تبریک خود هندوها را از قلم انداخته بود ابراز تعجب کردند. همچنین این گاف ترامپ به سرعت در شبکه های اجتماعی باز نشر شد.

دیوالی، جشن سال نوی هندوها است که در پنج روز برگزار می شود و در این چند روز همه خانه ها با فانوس های نارنجی تزئین می شوند.

در مراسم دیوالی کاخ سفید «ناوتج سینگ سارنا»، سفیر هند در آمریکا به همراه همسرش حضور داشت و شاهد اجرای سنن این جشن از سوی ترامپ بودند.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت