آسیاتل

بازدید: 47

مفقودان آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا به ۲۲۸ تن رسید

مقامات آمریکایی از افزایش شمار افرادی که در فهرست مفقودان آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا ثبت شده‌اند، خبر دادند.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، مقامات آمریکایی روز یکشنبه اعلام کردند شمار افرادی که در فهرست مفقودین آتش سوزی در شمال کالیفرنیا ثبت شده اند به 228 نفر رسیده است که نسبت به روز شنبه بیش از 100 نفر افزایش داشته است.

کوری هونی، سخنگوی مرکز کنترل حوادث غیر مترقبه کالیفرنیا در یک کنفرانس خبری ضمن اشاره به آمار موقت کشته های آتش سوزی گفت: تاکنون نام 228 گمشده در فهرست مفقودین آتش سوزی کالیفرنیا ثبت شده است. این آمار در روز شنبه 107 نفر بود که همکاران ما پس از پاسخگویی به حدود 550 تماس افرادی که از عزیزانشان خبری نداشتند، از افزایش مفقودین حادثه خبر دادند.

این مقام از تداوم تماس ها به مراکز خدمات اضطراری خبر داد.

آتش سوزی در جنگل های شمل کالیفرنیا از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده است و به رغم اقدامات سریع آتش نشانان آمریکا، اطفا آن همچنان غیر ممکن است. شب گذشته اعلام شد، شمار کشته های این حادثه که هویت آنها مشخص است به 31 نفر رسیده است که این آمار در حال افزایش است.

آتش سوزی عظیم کالیفرنیا ضمن نابودی مناطق جنگلی در جنوب و شمال کالیفرنیا ،موجب تخریب صدها خانه و ملک شده است و بیش از ده ها هزار نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است.

به گفته مقامات آمریکایی، این حادثه مخرب ترین آتش سوزی در تاریخ ایالت کالیفرنیا و سومین حادثه مرگبار در آمریکاست.

جرج براون، فرماندار دموکرات کالیفرنیا در یک کنفرانس مطبوعاتی که شب گذشته برگزار شد گفت: اگرچه هنوز علت اصلی آتش سوزی تعیین نشده است، این حادثه بخشی از پیامدهای تغییرات آب و هوایی است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کالیفرنیا وضع اضطراری اعلام کرد اما براون روز گذشته از ترامپ خواست این اعلامیه را به وضع فاجعه بار ارتقا دهد تا روند کمک رسانی در آن ارتقا یابد.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت