آسیاتل

بازدید: 42

جملاتی که هرگز نباید در محل کار به زبان آورد

منبع : برترین ها کد خبر: 1438553
آیا شما نیز با همکاران خود سر کار یا پروژه‌های کاری مشورت می‌کنید؟ آیا حرف‌های شما می‌تواند تأثیر ماندگاری روی بقیه بگذارد؟

روزنامه شهروند: آیا شما نیز با همکاران خود سر کار یا پروژه های کاری مشورت می کنید؟ آیا حرف های شما می تواند تأثیر ماندگاری روی بقیه بگذارد.

آیا روشی که نگرش ها، ایده ها و عقاید خود را در محل کار با دیگران در میان می گذارید در موفقیت شما تأثیر می گذارد.

جملاتی که هرگز نباید در محل کار به زبان آورد

این نکته مهم است بدانید که همکاران و مدیران شما به حرف هایتان و به هر کلمه ای که در محل کار خود به زبان می آورید، توجه می کنند؛ بنابراین همیشه پیش از حرف زدن فکر کنید.

برای جلوگیری از هر گونه خطا در ارتباط برقرارکردن با همکاران و مدیر هیچ وقت نباید این ١٠ جمله را به زبان آورید:

١- من کارم را تمام کردم، الان چه کاری باید انجام دهم

وقتی شما پس از پایان کار خود این سوال را می پرسید، درواقع مسئولیت خود را بیشتر می کنید. شما خود باید بدانید که پس از انجام کارتان چه کار دیگری را باید انجام دهید. کارفرمایان کارمندانی را که خودشان آغازگر هر کاری هستند و هنگام بیکاری کاری برای انجام دادن پیدا می کنند، بسیار دوست دارند.

٢- من خیلی خسته ام

«خسته ام» ازجمله کلماتی است که باید هنگام کارکردن از گفتن آن اجتناب کنیم. وقتی شما خستگی خود را بیان می کنید، بدان معنی است که شما در صورت خستگی، در هر جایی خودتان را رها می کنید. اگر سر کار احساس خستگی کردید، به دنبال یک چالش جدید باشید. به مدیر خود توضیح دهید که برای انگیزه بیشتر در محل کار نیاز به پروژه های بیشتر و تجربیات جدیدتری دارید.

٣- برای اتمام این پروژه دیشب تا دیروقت بیدار بودم

اگر فکر می کنید با گفتن این جمله رئیس خود را تحت تأثیر قرار می دهید، اشتباه می کنید. مدیران کارمندانی را دوست دارند که می توانند بدون نیاز به زمان یا توان بیشتر کار خود را انجام دهند. اگر به دنبال این هستید تا توجه رئیس تان را به سوی خود جلب کنید، به دنبال راه های جدیدتری برای تأثیرگذاری باشید.

جملاتی که هرگز نباید در محل کار به زبان آورد

٤- من برای این کار ساخته نشده ام

فقط به این دلیل که کاری که انجام می دهید شغل و تخصص اصلی شما نیست نمی توانید آن را رها کرده و انجام ندهید. اجازه دهید زمان دیگری که مدیر یا همکاران برای انجام یک پروژه از شما کمک خواستند درباره شما و نحوه عملکردتان، ذهن بازتری داشته باشند.

٥- «دیوید» مسئول این پروژه بود؛ نه من

وقتی شما در محل کار مسئولیت کارهایتان را نمی پذیرید، در حقیقت باعث ایجاد مشکلات و سوء تفاهم هایی با همکاران و مدیرتان خواهید شد. کارفرمایان در حقیقت از کارمند خود انتظار دارند که برای انجام کارهایشان پاسخگو بوده و وقتی در محل کار اشتباهی مرتکب می شوند، درباره آن صادق باشند. در صورت تمام نشدن پروژه یا هر گونه اشتباهی هرگز تقصیر را به گردن شخص دیگری نیندازید.

٦- من نمی توانم آن را انجام دهم

«نمی توانم» کلمه ای است که هر کارمندی باید آن را از دایره لغات خود حذف کند. اگر نمی دانید کاری را چگونه انجام دهید، بهتر است از کسی کمک گرفته و آن را به عنوان یک مهارت جدید یاد بگیرید.

٧- من زمان کافی ندارم

در بیشتر مواقع این جمله اغلب یک دروغ در محل کار است. وقتی مدیر شما کار زیادی را به شما محول می کند و شما زمان کافی برای انجام آن ندارید، باید بدانید که این وظیفه و مسئولیت شماست که بتوانید به یک کارمند خلاق تبدیل شوید. اگر شما واقعا زمان کافی برای اتمام پروژه خود ندارید از مدیرتان بخواهید وظایف تان را اولویت بندی کند؛ این به شما کمک می کند تا سازمان یافته تر کارهای خود را انجام داده و تمرکزتان را روی مهمترین پروژه ها معطوف کنید.

٨- فکر می کنم هفته گذشته برای شما ایمیل کردم

چه مدیر شما، همکار شما یا مشتری شما باشد، فرقی نمی کند، سعی کنید که همیشه نخستین فردی باشید که پیگیر کارها است. اگر چند روز از تماس تان با فردی گذشته، دوباره به او ایمیل یا تلفن بزنید و نتیجه را پیگیری کنید.

جملاتی که هرگز نباید در محل کار به زبان آورد

٩- آیا ایده خاصی دارید؟

به جای آنکه از همکار خود بپرسید آیا موضوعی را که توضیح داده اید، متوجه شده از آنها بخواهید نظر خود را درباره آن موضوع بیان کنند؛ به عنوان مثال از کارمند خود سوال کنید «آیا شما سوال، ایده یا نظر خاصی دارید؟»

١٠- شما باید...

اشاره کردن با انگشت یا سرزنش کردن همکاران در محل کار روش منفی ارتباط برقرارکردن است؛ برای مثال به جای اینکه بگویید: «فرانک وقتی داری میری ناهار باید به من بگی» بهتر است بگویید که «فرانک لطفا پیش از اینکه ناهار بری به من خبر بده»


loading...
 • جملاتی که هرگز نباید در محل کار به زبان آورد


  آیا شما نیز با همکاران خود سر کار یا پروژه‌های کاری مشورت می‌کنید؟ آیا حرف‌های شما می‌تواند تأثیر ماندگاری روی بقیه بگذارد؟
 • جملاتی که نباید به کودکان گفت!


  بچه ها در حقیقت، بیشتر از رفتارهای پدر و مادر الگو می گیرند تا از گفتارشان.
 • جملاتی که نباید به مردها بگویید


  حتما برای شما هم پیش آمده که در حین حرف زدن با مرد زندگی‌تان جملاتی گفته باشید که او ناراحت شود یا احساس ناامنی کند.
 • جملاتی که نباید به کودکان گفت، کدامند؟


  اگر می‌خواهید اقتدار و نفوذ شما همیشه در مقابل کودک تان حفظ شود، با این جمله اقتدار خود را از بین نبرید.
 • جملاتی که والدین نباید به کودکشان بگویند


  سلامت نیوز:16 مهر، در ایران روز جهانی کودک نام گرفته است؛ روزی که در آن پدران، مادران، مربیان و دست اندرکارانِ مسائل کودکان، فرصت می یابند تا درباره کودک و دنیای زیبای او بیندیشند و افق های زیباتری برای آینده اش ترسیم کنند. به همین بهانه برخی از رفت
 • جملاتی که نباید به کودک بگویید، این‌ها هستند!


  تربیت کودک کار ساده‌ای نیست. شما باید در رفتار با کودکتان محتاط باشید. ما در اینجا 10 جمله‌ای را که نباید به بچه‌هایتان بگویید، برایتان آورده‌ایم.
 • تربیت درست کودکان، جملاتی که نباید بگوییم


  وقتی متوجه اشتباه بودن حرفتان شوند، اعتمادشان به شما از بین می رود و دروغگویی را از شما می آموزند.
 • اظهارات نتانیاهو هرگز صلحی به ارمغان نخواهد آورد


  سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: ما تا زمانی که یک نظامی اسرائیلی در خاک فلسطین حضور داشته باشد، هیچ توافقی را نخواهیم پذیرفت.
 • ۹ غذایی که هرگز نباید بخورید


  ضرب‌المثلی هست که می‌گوید: «بگو چه می‌خوری تا بگویم کیستی.» در دنیای امروز که پُر شده از غذاهای کلسترول‌دار و چرب، بهتر می‌توان معنی این ضرب‌المثل قدیمی را فهمید.
 • غذاهایی که هرگز نباید بخورید


 • در کارهای خیر هرگز نباید احساساتی عمل کرد


  کانون خبرنگاران نبأ: مدیر بنیاد نیکوکاری رایحه گفت: در کارهای خیر هرگز نباید احساساتی عمل کرد و تصمیمات آنی گرفت چراکه این کمک‌ها در صورت هزینه نشدن در راه درست بسیار ناکارآمد خواهد بود.
 • چرا هرگز نباید در تالاب شنا کرد + تصاویر


  پلیس با همراهی آتش‌نشانان جسد بی‌جان جوان 32 ساله‌ای را از تالاب بیرون کشید.
 • 5 خوراکی که نباید هرگز بخورید


  اکثر متخصصان تغذیه با رژیمی سرشار از سبزیجات و میوه‌های تازه موافق هستند، مصرف گوشت به اندازه کافی و کربوهیدرات‌های پیچیده مانند جو و عدس را می‌پذیرند و آن را یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سلامتی بدن می‌دانند.
 • حرف هایی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی آورند


  افرادی که هوش احساسی بالایی دارند، می دانند که بعضی از جملات، قدرت ویژه ای دارند. این جملات حتی اگر واقعیت هم داشته باشند، باز هم جلوه بدی را از شما به نمایش می گذارند.
 • ۹ حرفی که افراد باهوش هرگز به زبان نمی‌آورند


  افرادی که هوش احساسی بالایی دارند، می دانند که بعضی از جملات، قدرت ویژه ای دارند. این جملات حتی اگر واقعیت هم داشته باشند، باز هم جلوه بدی را از شما به نمایش می گذارند. دکتر تراویس بردبری در این مقاله به 11 جمله سمی اشاره می کند که باید از گفتنشان دو
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت