آسیاتل

بازدید: 29

جاده «اورارتویی» مشگین‌شهر احیا می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1429798
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر از احیای جاده تاریخی اورارتویی مشگین‌شهر خبر داد.

جاده «اورارتویی» مشگین شهر احیا می شودبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ایمانعلی ایمانی سرپرست اداره میراث فرهنگی مشگین شهر با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با رئیس و کارکنان میراث فرهنگی شهرستان اهر یکی از دستاورد های این جلسه هم اندیشی را احیای جاده تاریخی عنوان کرد.

وی افزود: در شهرستان مشگین شهر محور های گردشگری در دست مطالعه است تا به رونق آن بتوان بیش از پیش آثار تاریخی را معرفی کرد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشکین شهر تصریح کرد: از جمله مهمترین این محور ها دوشتور- ورگهان از سه راهی اهر- کلیبر- مشگین شهر است که روستا های پریخان، قاراباغلار، قورت تپه، کوجنق، ساریخانلو، دوشتور، مغار، شیشه و باباخان را شامل می شود.

به گفته ایمانی این جاده به لحاظ مناظر طبیعی و آثار تاریخی حائز اهمیت که قلعه های تاریخی ارشق، آق قلعه، قارا قلعه کوجنق، صاندیق داشی، یازیلی داش و شوش داغ در این مسیر واقع است؛ در قلعه اخیر کتیبه ای به خط میخی شناسایی شده که نشاندهنده ی لشکرکشی ساردوری دوم و حضور این قوم باستانی در منطقه است.

وی همچنین با تاکید به اینکه شش کیلومتر از این مسیر خاکی و مابقی آسفالته است، اضافه کرد: با احیای این جاده مسافت کلیبر به مشکین شهر ۲۰ کیلومتر کاهش یافته و با همفکری کارشناسان شهرستان اهر نسبت به ساماندهی این جاده و در آینده نسب تابلو اقدام می شود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر تاکید کرد: این محور در محل تلاقی قره سو، دره رود و اهرچایی واقع شده و یکی از محور های مهم گردشگری است.

ایمانی به مطالعه سایر محور های گردشگری این شهرستان اشاره کرد و افزود: در احیای محور های گردشگری نیازمند همکاری و مشارکت استان های همسایه هستیم.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت