آسیاتل

بازدید: 32

مینیر گوش چیست؟

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1429766
مینیر گوش چیست؟پول‌نیوز - مهدی خواجوی متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن  درباره‌ بیماری مینیر گوش گفت: افزایش فشار گوش داخلی را مینیر گوش می‌گویند. گوش داخلی دارای سیستم شنوایی و تعادلی است‌، در این بین افزایش فشار مایع این قسمت با مختل کردن عملکرد سلول‌های شنوایی، فرد را به کم شنوایی و شنیدن صدای وزوز داخل گوش دچار می‌کند. این فشار همچنین با تاثیر روی سلول‌های حساس تعادلی، فرد را با احساس سرگیجه روبرو می‌کند.

وی درباره علت ایجاد این بیماری، اظهار کرد: علت دقیق بیماری مینیر گوش هنوز ناشناخته است اما می‌توان فشار روحی و استرس، خوردن غذاهای شور و چرب‌، آلرژی و عفونت‌های تنفسی را از دلایل موثر در ایجاد آن دانست.

خواجوی با اشاره به لزوم تشخیص پیش از درمان بیماری، ادامه داد: پیش از درمان، تشخیص باید قطعی شود،‌ تشخیص شامل شرح حال بیمار و معاینات فیزیکی است. پس از تشخیص صحیح، ‌۴ نوع درمان پیش روی بیمار قرار داد؛ نوع اول درمان با استفاده از داروهاست که باعث کنترل فشار گوش، سرگیجه و کم شنوایی می‌شود، این داروها تحریکات سیستم تعادلی، و با کاهش سدیم، فشار گوش را کنترل می‌کنند، در این بین داروهای کورتون‌دار التهاب موجود را کم می‌کند.

وی گفت:‌ دومین نوع درمان‌، درمان نگهدارنده است،‌ فرد باید غذاهای کم نمک و کم چرب مصرف کرده و زیاد آب بنوشد. با نوشیدن آب زیاد، ادرار بیشتر شده و از این طریق سدیم از راه ادرار دفع شده و در نتیجه فشار داخلی گوش کاهش می‌یابد. تغییر شرایط کاری و زندگی، دور بودن از هرگونه تنش و استرس و استراحت کافی نیز می‌تواند از دیگر راه‌های درمان باشد‌.

متخصص گوش و حلق‌ و بینی ادامه داد: در صورت جوابگو نبودن داروها و مراقبت‌ها و شرایط حاد بیمار، باید از عمل جراحی استفاده شود که سومین نوع درمان است. با استفاده از جراحی فشار مایع گوش داخلی را کاهش می‌دهیم.

خواجوی در پایان اظهار داشت:‌ درمان نوع چهارم زمانی است که تحت هیچ شرایطی تعادل فرد کنترل نشود و عدم تعادل، زندگی‌اش را مختل کند، در این شرایط باید عصب تعادلی گوش مورد نظر را قطع کنیم.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

تبلیغات

آسیاتک حمایت