آسیاتل

بازدید: 39

چرا دندان عقل مشکل زا می‌شود+فیلم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1429764
سالانه ۵ میلیون آمریکایی برای کشیدن دندان عقل خود به دندان پزشکی مراجعه می‌کنند که هزینه‌های پزشکی حاصل مبلغی معادل ۳ میلیارد دلار است.
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سالانه ۵ میلیون آمریکایی برای کشیدن دندان عقل خود به دندان پزشکی مراجعه می کنند که هزینه های پزشکی حاصل مبلغی معادل ۳ میلیارد دلار است. این در حالی است که کشیدن دندان عقل برای برخی افراد ضروری است چرا که باقی ماندن آن در دهان می تواند باعث عفونت لثه، ایجاد پوسیدگی برای سایر دندان ها و ایجاد کیست دندان شود.
 

هزاران سال است که بشر از دندان عقل همانند سایر دندان های آسیاب برای جویدن و خرد کردن غذا بهره می برد. اما از زمانی که بشر روی به غذا هایی آورده است که نیاز به جویدن بسیار ندارد، فک صورت مثل گذشته نیاز به حرکت دادن ندارد. در نتیجه سایز فک کوچک تر شده است.

این در حالی است که ژن هایی که اندازه فک صورت را برای انسان تعیین می کنند با ژن هایی که مشخص کننده تعداد دندان ها هستند تفاوت داشته و جدا از هم هستند. بنابراین با گذشت زمان و تغییر رژیم غذایی فک انسان کوچکتر شده است. در نتیجه فضای کافی برای جا گرفتن تمامی ۳۲ عدد وجود ندارد و این همان جایی که دندان عقل به مشکل بر می خورد.

دندان های عقل تا قبل از سن ۱۶ سالگی در دهان ظاهر نمی شوند، بنابراین فضای کافی برای سایر دندان ها وجود دارد. اما زمانی که دندان های عقل سر از لثه بیرون می آورند به علت نبود فضای کافی بخشی از دندان در فک باقی می ماند. اغلب اوقات این اتفاق باعث می شود تا دندان عقل به صورت کج رشد کرده و به دندان های کناری فشار آورد و باعث درد و تورم آن ها شود. علاوه بر آن، این امر منجر به شکل گرفتن شکافی باریک میان دندان ها شود.

به گفته پزشکان، رشد متفاوت دندان عقل مانع از تمیز کردن صحیح دندان ها شده و همچنین باکتری های بیشتری را بر روی سطح دندان باقی می گذارد. در نهایت پوسیدگی دندان و عفونت را با خود به همراه می آورد که اگر به پزشک مراجعه نشود و تحت درمان قرار نگیرد، بیماری لثه را با خود به همراه می آورد.انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت