آسیاتل

بازدید: 42

اوضاع وخیم بارش‌ها در حوضه دریاچه ارومیه/ کاهش ۰.۰۲ درصدی وسعت دریاچه نسبت به سال گذشته + جدول

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1429760
بررسی‌ها از وضعیت دریاچه ارومیه حاکی نشان می دهد تراز این دریاچه تا تاریخ 29 مهرماه به هزار و ۲۷۰.۲۳ متر رسیده در حالی که این تراز در ابتدای مهرماه رقم هزار و ۲۷۰.۲۷ متر بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آخرین بررسی ها از وضعیت دریاچه ارومیه حاکی از آن است که تا تاریخ ۲۹ مهرماه سال جاری تراز این دریاچه به هزار و ۲۷۰.۲۳ متر رسیده در حالی که این تراز در ابتدای مهرماه رقم هزار و ۲۷۰.۲۷ متر بوده است.

بررسی ها نشان می دهد وضعیت تراز دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رقم هزار و ۲۷۰.۲۵ متر کاهش ۰.۰۲ درصدی داشته است.

در این میان تراز سطح آب دریاچه نسبت به میانگین دراز مدت با رقم هزار و ۲۷۴.۶۳ متر با کاهش ۴.۴۰ متری روبرو بوده است.

لازم به ذکر است که وسعت دریاچه ارومیه در حال حاضر برابر با هزار و ۶۶۴.۰۳ کیلومتر مربع بوده که نسبت به اول مهرماه سال جاری با وسعت هزار و ۶۹۸.۶۴ کیلومتر مربعی کاهش ۳۴.۶۱ کیلومتر مربعی داشته است.

همچنین وسعت دریاچه ارومیه نسبت به میانگین دراز مدت با وسعت چهار هزار و ۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربع کاهش ۲ هزار و ۸۵۰.۸۵ کیلومتر مربعی را به ثبت رسانده است.

گفتنی است حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۹ مهر ماه سال جاری رقم ۰.۹۸ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با اُفت ۰.۰۳ میلیارد متر مکعبی و نسبت به دراز مدت ۱۵.۱۰ درصد اُفت داشته است.

بررسی میزان از بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه حاکی از آن است که از اول تا ۳۰ مهرماه بارش در این حوضه به ۴.۸ میلیمتر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۴۰.۷ درصدی و نسبت به میانگین ۵۰ ساله با اُفت ۶۹.۲ درصدی روبرو بوده است که نشان از اوضاع وخیم بارندگی در این حوضه آبریز دارد.

اوضاع وخیم بارش ها در حوضه دریاچه ارومیه/ کاهش ۰.۰۲ درصدی وسعت دریاچه نسبت به سال گذشته + جدول

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت