آسیاتل

بازدید: 67

34 ۳۴ کیلومتر از خط لوله ۳۰ اینچ نفت خام مارون به اصفهان تعویض شد

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1428618
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان گفت: پروژه تعویض ۳۴ کیلومتر از خط لوله ۳۰ اینچ نفت خام مارون به اصفهان حد فاصل کیلومتر ۲۰ تا ۵۴ در ۱۱۷ ساعت توقف، با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان این منطقه انجام شد.

به گزارش بورس نیوز، مجتبی بشارتیان، مدیر این منطقه در تشریح این عملیات گفت: پروژه تعویض ۳۴ کیلومتر از خط لوله ۳۰ اینچ نفت خام مارون به اصفهان حد فاصل کیلومتر ۲۰ تا ۵۴ (از رودخانه مارون تا مرکز انتقال نفت شهید بدیع صنایع رامهرمز واقع در استان خوزستان) در ۱۱۷ ساعت توقف، با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان این منطقه انجام شد.

وی ابراز امیدواری کرد که در صورت مساعد بودن شرایط جوی و رفع برخی از معارضات پیش‌بینی می‌شود فاز ۲ این پروژه طی بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان افزود: با توجه به عمر بالای این خط لوله و بر اساس اطلاعات پیگرانی هوشمند مبنی بر وجود عیوب در ۸۰ محدوده از آن پس از بررسی و کارهای کارشناسی، با موافقت مسئولان شرکت تصمیم بر تعویض ۶۷ کیلومتر از خط لوله گرفته شد.

بشارتیان با بیان این‌ که برای تخلیه خط از روش تزریق هوا در خط لوله ۳۰ اینچ استفاده شده است، در تشریح نحوه تخلیه خط قدیم و بهره‌برداری از خط جدید اظهار کرد: پس از تزریق آب و ارسال ۲ دستگاه پیگ ردیاب با تزریق هوا نفت خام موجود در خط لوله قدیم به طرف مخازن مرکز انتقال نفت شماره یک امیدیه هدایت شد که بدون هیچ گونه حادثه و آلودگی زیست محیطی خط تخلیه و پس از عملیات قطع و وصل خط جدید به بهره‌برداری رسید.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت