آسیاتل

بازدید: 35

آمریکا در پی دوشیدن بیشتر از سعودی‌هاست/ آمریکا برای تحریم‌ نفتی ایران به عربستان نیاز دارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1428456
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: بیش از آنکه در رابطه کنونی عربستان و آمریکا، موضوع تحریم سعودی‌ها مطرح باشد، تهدید «دوشیدن بیشتر عربستان» مدنظر آمریکایی‌هاست.
ترامپ به عربستان به چشم یک گاو شیرده نگاه می کند/ آمریکا برای تحریم های نفتی ایران قاعدتا به عربستان نیاز دارد«محسن جلیل ‎وند» در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به تاثیر فشار رسانه های آمریکا به ترامپ در مسئله خاشقجی بیان کرد: خاشقجی یک خبرنگار سعودی بوده است لذا رسانه های آمریکا فشار زیادی به ترامپ در این مسئله وارد کردند.

وی گفت: کانون های قدرتی که در پشت رسانه های آمریکایی هستند، زمان را برای تحت فشار قرار دادن او مناسب دیدند تا به نوعی ترامپ را تنبیه کنند بلکه رویکردش نسبت به مطبوعات تغییر کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد با بیان اینکه مشهورترین سناتور های جمهوری خواه و دموکرات آمریکا به طور مشترک خواستار برخورد با عربستان در مسئله خاشقجی شدند، افزود: با این اتفاق، گروه هایی که در آمریکا معتقد بودند عربستان باید پول های بیشتری برای رابطه با آمریکا پرداخت کند، موقعیت را مناسب دیدند تا کاری کنند که عربستان بیش از گذشته از آمریکا تمکین کند و در جهت پیاده سازی مطامع آنها قدم بردارد.

جلیل وندخاطرنشان کرد: بیش از آنکه در رابطه کنونی عربستان و آمریکا، موضوع تحریم سعودی ها مطرح باشد، تهدید «دوشیدن بیشتر عربستان» مدنظر آمریکایی هاست. ترامپ به عربستان به چشم یک گاو شیرده نگاه می کند؛ البته آمریکا برای تحریم های نفتی ایران قاعدتا به عربستان نیاز دارد.

انتهای پیام/

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت