آسیاتل

بازدید: 42

توصیه‌هایی به بانوان شرکت کننده در مراسم اربعین/ ۵۰ موکب مخصوص بانوان در مراسم اربعین

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1428418
مسئول کمیته بانوان ستاد عتبات عالیات کشور توصیه هایی برای بانون شرکت کننده در مراسم اربعین بیان کرد.

توصیه هایی به بانوان شرکت کننده در مراسم اربعین/ ۵۰ موکب مخصوص بانوان در مراسم اربعین

فرناز بیگی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره موکب های بانوان در مراسم اربعین گفت: حدود ۴۰ تا ۵۰ موکب شناسنامه دار مخصوص بانوان در مراسم اربعین وجود دارد.

وی درباره نقش بانوان در مراسم اربعین گفت: اگر به فلسفه اربعین بنگریم می بینم که حضرت زینب (س) اولین کسی بودند که اربعین را اجرا کردند به نقش پررنگ نقش بانوان در مراسم با شکوه اربعین و تاثیرگذاری بالای آن ها پی می بریم.


مسئول کمیته بانوان ستاد عتبات عالیات کشور بیان داشت: بانوان با ضوابط خاصی در مراسم اربعین حضور یابند و با خانواده، گروهی، با برنامه و در ساعات مشخصی حرکت کنند. به عنوان مثال بانوان در طول شب در مسیر حرکت نکنند و قبل از غروب آفتاب حتما خود را به موکب ها برسانند تا مشکلی در اسکان نداشته باشند. چرا که اگر در شب به پیاده روی بپردازند در صورت خسته شدن و نیاز به استراحت امکان اینکه نتوانند موکبی را برای اسکان پیدا کنند وجود دارد. بانوان در پیاده روی با توجه به توانایی خودشان حرکت کنند و خود را در ابتدای راه خسته نکنند. بانوان با برنامه در سفر حرکت کنند تا تاثیر روحی و معنوی آن را بببنند.

وی درباره کمک بانوان به بازسازی عتبات گفت: بیش از ۵۰ درصد نذورات در کربلا برای ساخت و ساز حرمین و صحن ها توسط بانوان پرداخت می شود. بانوان بعضی از استان ها حدود ۶۰ و تا ۷۰ درصد کمک می کنند.

وی درباره بازگشایی صحن حرم حضرت زهرا (س) به روی زائران گفت: زمین این صحن از ابتدای شروع به ساخت در ایام اربعین در اختیار موکب داران گذاشته می شد. به این صورت که وسایل ساخت و ساز دپو می شد تا زائران در آن قسمت ها موکب بزنند. با وجود بازگشایی سایر قسمت هایی که هنوز نیز قابل بهره برداری نیستند امسال در اختیار موکب داران گذاشته می شود.

مسئول کمیته بانوان ستاد عتبات عالیات کشور اظهار داشت: صحن حضرت زینب نیز در حال ساخت است که در چند سال دیگر به بهر برداری خواهد رسید و زائران نتیجه پرداخت نذورات خود را خواهند دید.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت