آسیاتل

بازدید: 28

مقامات عالي عربستان از قتل خاشقجي آگاه بودند

معاون رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه: در صورت اثبات قتل خاشقجي به دستور مقامات سعودي،نتایج پرونده اين جنايت، فاجعه بار خواهد بود.

به گزارش بولتن نیوز، معاون رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت تایید آنچه که از پرونده قتل خاشقجی در جهان شایع شده است موجب می شود تا عربستان نتواند از زیر بار مسئولیتش در این پرونده شانه خالی کند.
نعمان کورتولموش افزود درباره آنچه که بر سر خاشقجی آمده و همچنین درباره شیوه کشتن او شبهات و تصوراتی در افکار عمومی وجود دارد، البته هنوز نتایجی که بتواند این شبهات را تایید کند قاطعانه نیست اما اگر این شبهه ها درست باشد مقامات سعودی به هیچ وجه قادر نخواهند بود، این قضیه را مخفی نگه دارند، در این شرایط نتایج پرونده فاجعه بار خواهد بود.
وی افزود: «اگر مشخص شود این اتفاق به همان شیوه ای رخ داده است که در جهان معروف شده است به هیچ وجه ممکن نیست مقامات عربستان بتوانند ابعاد این اتفاق را مخفی نگه دارند و بگویند تیمی از عربستان وارد شدند و دو یا سه نفر از آنان خاشقجی را کشته اند. ارتکاب جنایت در کنسولگری نمی تواند بدون آگاهی مقامات عالی رتبه باشد. اگر نتایج اسناد و دلایل، تایید این جنایت باشد شرایط بسیار خوفناک خواهد بود و پیامدهای حقوقی در پی خواهد داشت.»


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت