آسیاتل

بازدید: 32

ترکیه روایت جدید عربستان از قتل خاشقجی را نپذیرفته است

شبکه المیادین گزارش داد منابع ترکیه‌ای روایت جدیدی را که عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقجی اعلام کرد، رد می‌کنند.

به گزارش بولتن نیوز، شبکه المیادین گزارش داد: منابع ترکیه ای روایت جدیدی را که عربستان سعودی امروز درباره قتل جمال خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول، اعلام کرد رد می کنند.

محمود واثق، خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در استانبول، درباره موضع ترکیه در برابر روایت جدید سعودی ها از ماجرای قتل جمال خاشقجی (اینجا) گفت: سخنان مسئولان ترکیه ای نشان می دهد تا حد زیادی روایت جدید سعودی ها را از ماجرای قتل خاشقجی، زیر سوال می برند. به نظر می رسد ترکیه این روایت از ماجرای قتل خاشقجی را نپذیرفته است.

وی افزود: دادستانی ترکیه می گوید شواهد و مدارکی در اختیار دارد که ثابت می کند قتل خاشقجی در داخل کنسولگری، از قبل برنامه ریزی شده بود و تیم سعودی با همین ماموریت وارد استانبول شده بود. دادستانی استانبول می گوید به تحقیقات خود ادامه می دهد تا همه جزئیات قتل خاشقجی مشخص شود و در زمان مناسب، نتیجه تحقیقات در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

خبرنگار این شبکه در ادامه گفت: بازجویی از سی و پنج نفر دیگر از کارکنان ترکیه ای کنسولگری عربستان و خانه کنسول در استانبول صورت خواهد گرفت. روز گذشته بازجویی از بیست و پنج نفر از این کارکنان صورت گرفت. پس از تکمیل همه بخش های تحقیقات، نتیجه نهایی تحقیقات اعلام خواهد شد. پیش بینی می شود جسد خاشقجی به یکی از جنگل های اطراف استانبول منتقل شده باشد. دادستانی ترکیه اصرار دارد که بر آنچه در داخل کنسولگری عربستان رخ داده است، سرپوش نخواهد گذاشت.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

تبلیغات

آسیاتک حمایت