آسیاتل

بازدید: 58

ایران از نظر شاخص سرمایه انسانی در رتبه ۷۱ جهان قرار گرفت

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1428240
بانک جهانی اعلام کرد ایران در میان ۱۵۷ کشور جهان از نظر شاخص سرمایه انسانی در رتبه ۷۱ قرار گرفته است.
به گزارش بورس نیوز، بانک جهانی در جدیدترین گزارش با رده بندی 157 کشور جهان از نظر شاخص سرمایه انسانی ایران را در رتبه 71 در این رده بندی قرار داد.

در این گزارش نمره 0.59 به ایران در شاخص سرمایه انسانی داده شده و رتبه ایران در میان کشورهای جهان 71 اعلام شده است. بر این اساس سرمایه انسانی ایران بیشتر از 86 کشور جهان است. همچنین 70 کشور جهان سرمایه انسانی بیشتری نسبت به ایران دارند.

بالاترین کشور در این رده بندی سنگاپور است که نمره 0.88 را در شاخص سرمایه انسانی کسب کرده است. پس از این کشور، به ترتیب کره جنوبی، ژاپن ، هنگ‌کنگ ، فنلاند، ایرلند، استرالیا، سوئد، هلند و کانادا در رتبه های دوم تا دهم قرار گرفته اند.

از جمله کشورهایی که سرمایه انسانی بالاتری نسبت به ایران دارند عبارتند از:آلمان، نروژ، ایتالیا، ترکیه، عمان، قطر، چین، امارات، روسیه، اسپانیا و فرانسه.

از جمله کشورهایی هم که سرمایه انسانی کمتری نسبت به ایران دارند عبارتند از: مصر، مراکش، تونس، اندونزی، لبنان، کویت، اردن، سودان، پاکستان و عراق.

بر اساس گزارش تسنیم، کشور آفریقایی چاد نیز با نمره 0.29 در رتبه آخر رده بندی جهانی از نظر شاخص سرمایه انسانی قرار گرفته است.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت