آسیاتل

بازدید: 41

پاکستان: هند با خرید سامانه موشکی اس‌ــ۴۰۰ از روسیه منطقه را متشنج خواهد کرد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1428092
وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: معاهده خرید اس۴۰۰ میان روسیه و هند می‌تواند زنگ خطری برای ما تلقی می‌شود و منطقه را متشنج‌تر کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از داون نیوز، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: معاهده خرید سامانه موشکی اس400 میان مسکو و دهلی نو به افزایش تنش در منطقه منجر خواهد شد.

وی تصریح کرد: خرید این سامانه موشکی رقابتی خطرناک را در منطقه جنوب آسیا به دنبال خواهد داشت که کشورهای منطقه از آن سودی نمی برند.

محمد فیصل گفت: ما واهمه ای از این خرید هند نداریم زیرا تکنولوژی موشکی که ما در اختیار داریم از این سامانه عبور می کند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزود معاهده 5میلیارد و 430میلیون دلاری خرید اسلحه میان هند و روسیه نشان دهنده این است که دولت دهلی نو در تدارک کارهایی خطرناک است.

وی اضافه کرد: این بزرگترین قرارداد خرید اسلحه تاریخ هند است و زنگ خطر را برای کل منطقه به صدا در خواهد آورد.

کارشناسان نظامی بر این باورند که هند پیش از این در خود توان دفاع در مقابل موشک های بالستیک پاکستان را نمی دید و برای مقابله با این چالش مجبور به خرید سامانه اس400 از روسیه شده است.

رقابت نظامی میان هند و پاکستان از ابتدای استقلال پاکستان وجود داشته است و دو کشور به فاصله دو هفته موفق شدند بمب هسته ای خود را با موفقیت آزمایش کنند.

گفتنی است مسئله کشمیر عامل اصلی تنش میان هند و پاکستان است و علی رغم دستور سازمان ملل دولت دهلی نو حاضر نیست با برگزاری یک همه پرسی آزادانه تکلیف این منطقه اشغالی را به دست مردم آن بسپارد.

هند پیش از این نیز بزرگترین قرارداد خرید اسلحه تاریخ رژیم صهیونیستی را با سران این رژیم به امضا در آورد و بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون دلار سلاح خریداری کرد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

تبلیغات

آسیاتک حمایت