آسیاتل

بازدید: 27

پاکستان خواهان گسترش روابط بازرگانی با ایران و کشورهای همسایه است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427982
مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی گفت:تعمیق همکاری‌های بازرگانی و تجاری پاکستان با ایران و کشورهای همسایه اولویت وی و دولت جدید این کشور است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالرزاق داوود مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی در یک نشست خبری با رسانه ها گفت:تعمیق همکاری های بازرگانی و تجاری پاکستان با ایران و کشورهای همسایه اولویت وی و دولت جدید این کشور است.

وی افزود: پاکستان برای گسترش تجارت منطقه ای در حال تدارک یک برنامه پنج ساله در خصوص افزایش صادرات محصولات نساجی است.

این در حالی است که تفاهم نامه ششمین دوره کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان پس از سه روز مذاکره و بررسی، در 29 بند از سوی «نادر میرشکار» رئیس سازمان صنعت و معدن استان سیستان و بلوچستان و «اشرف علی» رئیس گمرکات ایالت بلوچستان امضا شد.

تداوم ملاقات ها و ارتباط مسئولان گمرکی و مرزی به طور منظم و مستمر و تعیین تاریخ برای برگزاری ملاقات نمایندگان گمرکی در تهران به منظور نهایی شدن همکاری در زمینه تبادل الکترونیکی اطلاعات مروادات تجاری از توافقات این نشست عنوان شده است.

همچنین بر اساس بندهای این توافق، طرف ایرانی و پاکستانی برای سرعت بخشی افتتاح گذرگاه های جدید مرزی «ریمدان-مند و پیشین-گبد» و همکاری در زمینه شیلات در بنادر گوادر و چابهار به توافق رسیدند.

در همین راستا ایران و پاکستان تفاهمنامه توسعه همکاری تجاری مرزی امضا کردند.

در نشست قبلی طرفین بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین 2 استان همسایه، ایجاد تسهیلات لازم در افزایش مبادلات تجاری مرزی و اجرای تصمیمات نشست های قبلی کمیته مشترک تجارت مرزی تاکید کردند.

طرفین توافق کردند به صورت دوره ای هر سه ماه جلسات میان مدیران گمرکات میرجاوه و تفتان با حضور مرزبانان درجه یک هر 2 کشور به منظور تعیین ساعات کاری گمرکات و بررسی مسائل و رفع مشکلات مبادلات مرزی برگزار کنند. دعوت به برگزاری این نشست ها حداقل یک ماه قبل از تاریخ برگزاری از طریق مرزبانان درجه یک به یکدیگر اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت