آسیاتل

بازدید: 76

صدا و سیما پای علی ضیا می‌ایستد؟

منبع : فرارو کد خبر: 1427526
در هفته گذشته هم رشیدپور با تبعات برنامه‌اش دست به گریبان بوده و هم علی ضیا. تلویزیون ثابت کرده پای برنامه‌های مورد نظرش می‌ایستد و کوتاه نمی‌آید. حتی-و بویژه- اگر این برنامه‌ها بیست و سی و برنامه‌های سیاسی و رادیکالی باشد که اهداف خاص و بعضا مخرب را دنبال می‌کند.

سیامک رحمانی در شهروند نوشت: این که ممکن است آتش ماجرای علی ولیخانی دامن علی ضیا را بگیرد و برنامه فرمول یک با مشکل پخش مواجه شود، خبر نگران کننده ای است. پیگیری مراجع قضائی قابل تقدیر است. این که به موقع دارند واکنش نشان می دهند و به مردم این پالس مثبت را می فرستند که کسی نمی تواند از احساسات شان سوء استفاده کند و حتی اگر به اشتباه و برای امر خیر هزینه ای کنند، نهادهای قانونی ناظر و پیگیرند و اموال مردم حیف و میل نخواهد شد. اما این که یک برنامه از سیما بابت این ماجرا جریمه شود، عادلانه به نظر نمی رسد.

ماجرای آقای ولیخانی را لابد همه می دانند. پدری با لهجه شیرین ترکی که در شبکه زنجان دیده شد و بعد به برنامه فرمول یک آمد و مقابل علی ضیا نشست. مرد مهربانی که از مشکلات فرزندش گفت و از مردم درخواست همدلی داشت و از شرایط اقتصادی و شرایط سختی که برای بیماران به وجود می آورد گلایه کرد. در همان لحظه پخش زنده برنامه می شد حدس زد که لحن خودمانی و صادقانه آقای ولیخانی و چشم های ترش دل مردم را نرم خواهد کرد و کرد.

چه بغض هایی که پای گیرنده ها و بعدتر در بازتاب ماجرا در فضای ماجرا شکست و چه کمک هایی که روانه حساب ولیخانی کوچک شد. شاید اشتباه از بچه های برنامه فرمول یک بوده که هیجان زده شده اند و بی گدار به آب زده اند. آنچه بعدتر موسسه محک و انجمن بیماریان کلیوی گفتند نشان داد صحبت های آقای ولیخانی در مورد عمل کلیه و بیماری فرزندش دقیق نبوده.

حالا یا در بیان موضوع قصور کرده، یا وسوسه شده که مطالب خلافی بر زبان بیاورد یا آنگونه که همسرش می گوید نتوانسته منظورش را به زبان فارسی درست بیان کند. هرچه باشد، مردم دچار سوءتفاهم شده اند و کمک ها را روانه حساب شخصی پسر ولیخانی کرده اند و مشکل درست شده. حالا حساب از طرف مراجع قضائی مسدود شده تا تکلیف کمک ها روشن شود. علی ضیا می گوید خودش پیشقدم شده تا نهادهای نظارتی وارد عمل شوند.

می گوید خودش خواسته تا حساب بسته شود. اما هرچه هست جرم و کوتاهی برنامه در به وجود آمدن این شرایط آنقدر نیست که منجر به برخورد شدید یا احیانا تعطیلی فرمول یک شود. برنامه ای که مطمئنا زمینه ساز یکی از گاف های سازمان در این اواخر شده، اما برنامه سازی، وقتی که قرار است سرعت عمل به خرج دهد و مخاطب جذب کند، ممکن است چنین هزینه های ناگزیری هم داشته باشد. چیزی که صدا و سیما چندان با آن آشنا نیست.

رقابت چند برنامه پربیننده مثل «حالا خورشید» و «فرمول یک» اگرچه توانسته کمی تلویزیون را از رخوت بیرون بیاورد و گرم کند اما بی دردسر نبوده. در هفته گذشته هم رشیدپور با تبعات برنامه اش دست به گریبان بوده و هم علی ضیا. تلویزیون ثابت کرده پای برنامه های مورد نظرش می ایستد و کوتاه نمی آید. حتی-و بویژه- اگر این برنامه ها بیست و سی و برنامه های سیاسی و رادیکالی باشد که اهداف خاص و بعضا مخرب را دنبال می کند.

اما جایی که پای برنامه های پرمخاطب وسط بوده، مدیران دل شان نلرزیده. آنقدر که به راحتی بتوانند قید عادل و نود را بزنند. رشیدپور در این مخمصه همیشه نگران فشارهای بیرون از سازمان بوده. حالا هم ممکن است صابونی به تن علی ضیا بخورد که پیش از این به تن خیلی ها خورده.

از فرزاد حسنی و آزاده نامداری تا فهرستی طولانی از مجریان درست و درمان رسانه ملی. مجری ها و برنامه سازان تلویزیون باید حرفه ای تر باشند و حواس شان باشد که در دام مهمانان و حرف هایشان نیفتند. اما صداوسیما هم می تواند بیشتر پای سرمایه هایش بایستد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت