آسیاتل

بازدید: 30

مقام ترکیه‌ای: نمونه‌های DNA خاشقجی تهیه شده

یک مقام رسمی ترکیه بر این باور است که بازرسان احتمالاً قبل از آنکه دیر شود، به این مسئله پی خواهند برد که چه‌اتفاقی برای جسد روزنامه‌نگار...

به گزارش بولتن نیوز، یک مقام رسمی ترکیه که نامش فاش نشده امروز شنبه گفت: بازرسان ترکیه ای احتمالاً قبل از آنکه دیر شود، این مسئله را کشف خواهند کرد که چه اتفاقی برای جسد جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی رخ داده است.

وی افزود: نمونه های DNA خاشقجی در ترکیه تهیه شده است و به این بدان معناست که بازرسان و مقام های قضایی این پرونده نیازی به درخواست از مقام های سعودی برای ارسال نمونه های DNA ندارند.

این در شرایطی است که عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه نیز امروز شنبه گفت: آنکارا نه می خواهد بر مسئله ای در پرونده قتل خاشقجی سرپوش بگذارد و نه کسی را زودتر از موعد مشخص به خاطر این حادثه سرزنش می کند.

حکومت آل سعود در بیانیه ای که بامداد امروز (شنبه) منتشر کرد، کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان در بیانیه ای بامداد شنبه مدعی شد خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری به قتل رسیده و 18 شهروند سعودی در ارتباط با این حادثه بازداشت شده اند.

این روزنامه نگار 59ساله سعودی سه شنبه هفته گذشته 2 اکتبر وارد ساختمان کنسولگری شد و از آن زمان به بعد ناپدید شد. مقام های ترکیه ای فیلمی منتشر کردند که لحظه ورود خاشقجی به ساختمان کنسولگری را نشان می داد، اما هیچ فیلمی از لحظه خروج او ثبت نشده بود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت