آسیاتل

بازدید: 31

نوآورترین اقتصاد به چه کشوری تعلق دارد؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427318
کشور آلمان نوآورترین اقتصاد را در جهان به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۶، ۲.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی آلمان صرف تحقیقات و توسعه اقتصاد شد.
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کشور آلمان نوآورترین اقتصاد را در جهان به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۶، ۲.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی آلمان صرف تحقیقات و توسعه اقتصاد شد.

بر اساس آمارها، سال گذشته در کشور آلمان ۶۷۰۰۰ نفر درخواست برای ثبت اختراع به این کشور داده اند. همین امر منجر به آن شد که هم اکنون آلمان همانند نیروگاهی از افراد و ایده های خلاق و مبتکرانه در جهان است.
 

علاوه بر آن، یکی دیگر از دلایل موفقیت این کشور موسسه های عالی آموزشی است که نقش مهمی در این زمینه بازی می کند. شایان ذکر است که شمار بسیاری از تحقیقات علمی منتشر می شود. همین امر تاثیر بسزایی در پرورش دانشجویان برای آینده کاری ایفا می کند.

به گفته کارشناسان نوآوری یکی از ستون های اصلی در امر رقابت به حساب می آید. اما این در حالی است که بسیاری از کشور ها در این زمینه عملکرد ضعیفی از خود نشان می دهند. کشور های ژاپن و کره در بحث نوآوری اقتصادی از سایر کشور ها عقب افتاده اند. به گفته کارشناسان، بخش اصلی این رویداد به فرهنگ این کشور ها بازمی گردد چرا که آنان ریسک پذیر نیستند.


انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

فردوسی‌پور گزارشگر بازی حساس یک‌شنبه شب شد

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

تبلیغات

آسیاتک حمایت