آسیاتل

بازدید: 21

فاکس‌نیوز هم نشست اقتصادی عربستان را تحریم کرد

در ادامه فشارهای بین‌المللی و رسانه‌ای درباره روشن‌ شدن سرنوشت مبهم جمال خاشقجی، شکبه فاکس‌نیوز نیز اعلام کرد که در نشست اقتصادی ریاض شرکت نخواهد کرد.

به گزارش بولتن نیوز، شبکه «فاکس نیوز» از رسانه های حامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد در نشست اقتصادی عربستان سعودی شرکت نخواهد کرد.

این رسانه با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد: شبکه فاکس نیوز مشارکت و حمایت رسانه ای خود را از نشست ابتکار سرمایه گذاری در عربستان سعودی لغو می کند. ما همچنان به دنبال مصاحبه مطبوعاتی با محمد بن سلمان (درباره ناپدیدشدن جمال خاشقجی) هستیم».

در پی ناپدیدشدن «جمال خاشقجی»، روزنامه نگار سعودی و منتقد محمد بن سلمان، بسیاری از شخصیتها و کشورهای جهان خواستار انجام تحقیقات شفافی در این باره شدند. بسیاری نیز اعلام کردند در اعتراض به خودداری حکومت عربستان از ارائه اطلاعات شفاف درباره سرنوشت مبهم خاشقجی، نشست اقتصادی «ابتکار سرمایه گذاری آینده» در عربستان را تحریم می کنند.

دولت ترکیه چند روز پس از ناپدیدشدن ناگهانی جمال خاشقجی، حکومت عربستان را به قتل و قطعه قطعه کردن جسد او متهم کرد.

خاشقجی روز 2 اکتبر (10 مهر) برای انجام امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما بنا به شواهد موجود این آخرین باری بود که این روزنامه نگار سعودی زنده دیده شده است. آنکارا می گوید فایل های صوتی و ویدئویی را در اختیار دارد که ثابت می کند خاشقجی در کنسولگری عربستان کشته شده است.

دونالد ترامپ نیز روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید از قطعی بودن مرگ جمال خاشقجی خبر داد.

پیش از فاکس نیوز، شبکه های سی ان ان و بلومبرگ و روزنامه نیویورک تایمز نیز در اعتراض به ناپدیدشدن روزنامه نگار سعودی اعلام کردند که نشست اقتصادی عربستان را تحریم می کنند و در چنین نشستی شرکت نخواهند کرد.

نشست اقتصادی «ابتکار سرمایه گذاری آینده» عربستان که «داووس صحرا» نیز نامیده می شود، قرار است به میزبانی ولیعهد عربستان در روز های بیست و سوم الی بیست و پنجم اکتبر در ریاض برگزار شود.

«استیون منوچین»، وزیر خزانه داری آمریکا و همچنین وزرای دارایی انگلیس، هلند و فرانسه روز پنج شنبه رسما اعلام کردند که در نشست اقتصادی عربستان شرکت نمی کنند. روز چهارشنبه نیز «کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین المللی پول اعلام کرد در نشست اقتصادی ریاض شرکت نمی کند. وزیر خارجه آلمان هم سفر برنامه ریزی شده خود به عربستان را تا زمان ارائه اطلاعات شفاف درباره سرنوشت خاشقجی از سوی ریاض به تعویق انداخت.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت