آسیاتل

بازدید: 24

توییتر شبکه حامیان محمد بن سلمان را مسدود کرد

شرکت توییتر صدها ربات حامی حکومت عربستان و محمد بن سلمان را به علت انتشار اخبار جعلی درباره سرنوشت جمال خاشقجی مسدود کرد.

به گزارش بولتن نیوز، شرکت توییتر اعلام کرد شبکه ای از صدها ربات حامی حکومت عربستان را که در یک هفته گذشته برای کاستن از فشارها علیه ریاض درباره ناپدیدشدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان اخبار جعلی منتشر می کردند، مسدود کرده است.

به نوشته پایگاه «ان بی سی» توییتر پس از آن دست به چنین اقدامی زد که روز پنج شنبه شبکه «ان بی سی» این شرکت را از فعالیت صدها ربات توییتری آگاه کرد که طی یک هفته گذشته به صورت همزمان در دفاع از حکومت عربستان و محمد بن سلمان مطالبی یکسان منتشر می کردند.

یک منبع آگاه در شرکت توییتر نیز به شبکه ان بی سی گفته است که این شرکت از تأثیر این رباتهای حامی عربستان آگاه بوده و پیش از اینکه پژوهشگران ان بی سی به آنها اطلاع دهند، صدها ربات دیگر عربستان سعودی را مسدود کرده بود.

بر اساس گزارش ان بی سی، بسیاری از این رباتها یکشنبه گذشته همزمان از هشتگ عربی «#ما همه به محمد بن سلمان اعتماد داریم (#کلنا_ثقه_فی_محمد_بن_سلمان)» استفاده می کردند تا آن را به تِرندی جهانی تبدیل کنند. پس از ناپدیدشدن جمال خاشقجی، فشار بین المللی علیه محمد بن سلمان افزایش یافته است چرا که او را عامل اصلی قتل احتمالی این روزنامه نگار سعودی می دانند.

ان بی سی با اشاره به اینکه شمار زیادی از این ربات ها در نوامبر سال 2017 تنها به فاصله چند دقیقه از هم ایجاد شده اند و برخی دیگر نیز به فاصله چند ساعت در سال 2012 ساخته شده اند، می ‎افزاید: طی یک هفته گذشته این رباتها پیامهایی را در راستای ایجاد شک و تردید درباره روایت اصلی ناپدیدشدن جمال خاشقجی منتشر می کردند.

خاشقجی روز 2 اکتبر (10 مهر) برای انجام امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما بنا به شواهد موجود این آخرین باری بود که این روزنامه نگار سعودی زنده دیده شده است. آنکارا می گوید فایل های صوتی و ویدئویی را در اختیار دارد که ثابت می کند خاشقجی در کنسولگری عربستان کشته شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نیز روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید از قطعی بودن مرگ جمال خاشقجی خبر داد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت