آسیاتل

بازدید: 40

کارخانه‌های تولید کاغذ داخل توان تامین نیاز ما را ندارند/ هنوز کاغذ‌های کتاب‌های درسی سال بعد را تحویل نگرفته ایم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1426010
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت:به کلیه تولید کننده‌های کاغذ اعلام کرده ایم که متقاضی خرید کاغذ تولیدی آنها هستیم ولی تولید کنندگان توان تامین کاغذ مورد نیاز ما را ندارند.

کارخانه های تولید کاغذ داخل توان تامین نیاز ما را ندارند/ هنوز کاغذ های کتاب های درسی سال بعد را تحویل نگرفته ایم

احمد رضا امینی در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره سفارشات کاغذ کتب درسی برای سال تحصیلی ۹۸ گفت: سفارشات کاغذ کتب درسی انجام شده و بخشی از آن در گمرگ در حال ترخیص است و بخشی دیگر آن با تخصیص ارز ترخیص می شود که در حال انجام هماهنگی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی هستیم.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در ادامه با بیان اینکه کاغذ مورد نیاز کتاب درسی هر سال درتابستان دریافت می شد که امسال هنوز تحویل نشده است بیان داشت: به کلیه تولید کننده های کاغذ اعلام کرده ایم که متقاضی خرید کاغذ تولیدی آنها حتی با ۶۰ و ۷۰ درصد سطح استاندارد که بتوان عملیات چاپ را روی آن ها به خوبی انجام داد هستیم تا از تولید داخل نیز حمایت کنیم، ولی تولید کنندگان توان تامین کاغذ مورد نیاز ما را ندارند و هنوز با هیچ کدام از این کارخانه ها قراردادی بسته نشده است.

برای سال ۹۸ حدود ۱۰ هزار تن کاغذ سفارش داده ایم

امینی در ادامه بیان داشت: مقرر شده برای سال ۹۸، ۱۰ هزار تن کاغذ تحویل ما دهند، ولی تا این لحظه علیرغم پیگیری های ما موفق به اخذ قرارداد با این کارخانه ها نداشتیم. این کارخانه ها علاوه بر اینکه توان تامین این حجم از کاغذ را ندارند در تامین نهاده های اصلی مثل خمیر کاغذ نیز با مشکل مواجهه هستند.

وی افزود: امسال شروع تحویل کتب نسبت به سال های گذشته  ۱۰ روز زودتر آغاز شد یعنی از ۳ شهریور کتاب های پایه ششم، هفتم و نهم دهم و یازدهم برای شاخه نظری شروع شد و کتاب های پایه دوازدهم به علت نونگاشت بودن از ۲۵ شهریور فرایند توزیع آن ها آغاز شد.

امینی در ادامه در توضیح شیوه تحویل کتاب های درسی به دانش آموزان گفت: توزیع کتاب ها به دو شیوه اینترنتی که دانش آموز باید در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی عملیات ثبت سفارش را انجام دهد و بعد از آن کتاب ها را از طریق مدرسه دریافت کنند اگر مدیران عملیات ثبت سفارش را به موقع انجام داده باشند با تاخیر در تحویل کتب رو به رو نشده اند.  هیچ گزارشی از تاخیر در تحویل کتب نداشته ایم.

حدود ۹ میلیون ۲۰۰ هزار نفر ثبت سفارش کتب را به صورت اینترنتی انجام داده اند
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی افزود: با مشکلی در پایه دوازدهم رو به رو بودیم و کسانی که تغیر رشته داده بودند و یا با تاخیر ثبت نام کرده بودند با مشکلاتی از جمله جابجایی کتاب ها رو به رو شدند که رفع شده است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با تحویل به موقع کاغذ کتاب های درسی با بحران رو به رو نشویم.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت