آسیاتل

بازدید: 41

گردشگران دنبال چراغ‌قرمز خوب و خیابان خط‌کشی شده نیستند!

رحمان قلاوند گفت: گردشگران در سفر به لرستان دنبال چراغ‌قرمز خوب و خیابان خط‌کشی شده و رنگارنگ نیستند؛ به دنبال بازگشت به خویشتن هستند.

به گزارش بولتن نیوز، رحمان قلاوند، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان، امروز پنجشنبه در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه معضل بیکاری بیش از اینکه یک موضوع اقتصادی باشد یک مسئله اجتماعی است، اظهار داشت: سرانه درآمد لرستانی ها نصف متوسط کشوری است؛ معنی این مطلب این نیست که خداوند بر اساس حکمت و تدبیر به ما امکانات و استعداد نداده بلکه ما از استعداد های خود به خوبی بهره برداری نمی کنیم.

وی با بیان اینکه نیازمند به ایجاد یک کلینیک کسب و کار در لرستان هستیم، تصریح کرد: این کلینیک با کمک حوزه های دیگر باید کسب و کارهای استان را بشناسد و مسئله بیکاری را عارضه یابی کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان با تاکید بر اینکه متاسفانه اکثر مدیران واحدهای تولیدی ما با کارگران خود ارتباط ندارند، افزود: باید یکسری مهارت های نرم به جامعه تولیدی ارائه شود، مهارت چگونگی برقراری ارتباط با صنعت هم سو، ارتباط با افراد تاثیرگذار، فراگیری مسائل حقوقی و ... را به فعالان اقتصادی آموزش دهیم.

قلاوند ادامه داد: آقایانی که به قانون چسبیده اید، شما که برگه قانون دستتان است، به عنوان یک کارشناس می گویم مترصد این نباشید که یک واحد کارگاهی دچار مشکل شود و آن را بگیرید و ۵۰ تا ۱۰۰ نفر بیکار شود.

وی با اشاره به مقاومت نهادهای پرداخت کننده تسهیلات بانکی اظهار داشت: مردم را به سوی پس انداز کردن و بهره گیری از پس اندازها برای انجام کارهای سرمایه گذاری هدایت کنیم، هرچند که متاسفانه پس اندازهای مردم لرستان در جاهای دیگر سرمایه گذاری می شود و این موضوع به بیکاری در استان دامن می زند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان با اشاره به اینکه ما مزایا و امکانات و مزیت هایی داریم که کمتر به آن پرداخته ایم، مثل بوم گردی و گردشگری گفت: کسانی که از کشورهای دیگر به استان ما می آیند برج دیده اند، آسمان خراش دیده اند، چراغ قرمز خیلی خوب دیده اند، خیابان های خط کشی شده و رنگارنگ دیده اند و در فشار و کشاکش کار و اقتصاد به دنبال بازگشت به خویشتن و طبیعت هستند و به لرستان سفر می کنند.

وی ادامه داد: اینکه در کنار دریاچه یک برج بسازیم و افتخار کنیم کمکی به اشتغال نمی کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۱ درصد مقرری بگیران بیمه برای آموزش مجدد به فنی و حرفه ای معرفی می شوند، یادآور شد: فنی و حرفه ای سالانه ۷.۵ تا ۸ میلیون نفر ساعت آموزش ارائه می دهد.

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت