آسیاتل

بازدید: 26

حرف زشت زدن کودک، نحوه مقابله

منبع : نی نی بان کد خبر: 1425918
پسر 2 ساله ای دارم. به دلیل دانشجو بودنم گاهی اوقات او را منزل پدرشوهرم می ذارم ولی متاسفانه چیزهایی از آن ها یاد می گیره که من اصلا دوست ندارم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: پسر 2 ساله ای دارم. به دلیل دانشجو بودنم گاهی اوقات او را منزل پدرشوهرم می ذارم ولی متاسفانه چیزهایی از آن ها یاد می گیره که من اصلا دوست ندارم. مثلا به پسرم می گویند برو عمویت را بزن یا به عمو فلان حرف زشت را بزن. خانواده همسرم این چیزها رو بد نمیدونن. از این بابت خیلی ناراحتم و نمی دونم وقتی پسرم حرف زشت زد چگونه با او رفتار کنم. 

پاسخ دکتر هادی پورشافعی، روانشناس تربیتی:
دوست عزیز بهترین روش توجه نکردن است. یعنی زمانی که این عمل را انجام می دهد شما کاملا بی توجه باشید و انگار که ناسزا را نشنیده اید. چون اگر عکس العملی نشان دهید فرزندتان با شدت بیشتری این عمل را انجام می دهد و بیشتر از آن کلمه بد استفاده می کند. ضمن این که او در الان در مقطع سنی نیست که متوجه نصیحت کردن شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت