آسیاتل

بازدید: 20

شکست سنگین نظامیان سعودی و نیرو‌های مزدور در جنوب عربستان / چند پایگاه راهبردی در جنوب استان جیزان به کنترل نیرو‌های یمنی درآمد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1425646

به گزارش میزان، نیرو های ارتش و رزمندگان انصارالله پس از پیشروی هایی که هفته گذشته در جنوب استان جیزان (جنوب عربستان) به دست آوردند، عملیات جدیدی را از روز گذشته با پشتیبانی یگان موشکی علیه نظامیان آل سعود و نیرو های مزدور آغاز کردند.

به گفته منابع میدانی، نیرو های یمنی در این عملیات غافلگیرانه و پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند چند پایگاه نظامی مهم و راهبردی رژیم سعودی را در حومه روستای «القیمه» به کنترل دربیاورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، این پایگاه های نظامی که به تسلط نیرو های یمنی درآمده اند در نزدیکی روستا های «قنبوره، القیمه، الضبیره و العمدان» واقع شده اند؛ این روستا ها در جریان عملیات هفته گذشته در جنوب استان جیزان به کنترل نیرو های یمنی درآمدند.

گفته شده در جریان درگیری ها برای سیطره بر پایگاه های نظامی رژیم سعودی در این محور، حدود ۴۰ تن از نظامیان عربستانی و نیرو های مزدور شورشی به هلاکت رسیدند و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

ده ها تن از نیرو های مزدور آفریقایی با پشتیبانی هوایی جنگنده های رژیم سعودی حملات گسترده ای را برای بازپس گیری مناطق تازه تصرف شده انجام دادند که با واکنش قاطع نیرو های یمنی مواجه شدند.

نیرو های یمنی با توجه به این که بر منطقه اشراف کامل داشتند، تحرکات نیرو های مزدور را در حومه مناطق تازه پاکسازی شده رصد کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته، موفق شدند حملات را در این محور دفع کنند.

به گزارش میزان، نیرو های ارتش و رزمندگان انصارالله در تلاش هستند بر تمامی روستاها، پایگاه های نظامی، ارتفاعات و رشته کوه های جنوب استان جیزان که با مناطق شمالی استان های صعده و حجه هم مرز هستند، تسلط یابند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت