آسیاتل

بازدید: 31

شیوع گسترده مصرف مواد مخدر در انگلیس؛ سونامی مصرف ماری جوآنا در راه است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1425464
بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره ملی آمار انگلیس، شمار مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در این کشور و ولز در سال گذشته، از زمان آغاز طرح ثبت مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر به بالاترین میزان خود رسیده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، آمار مرگ و میر به دلیل مصرف مواد مخدر در دهه گذشته در انگلیس افزایش یافته است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره ملی آمار، شمار مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در انگلیس و ولز در سال گذشته، از زمان آغاز طرح ثبت مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر به بالاترین میزان خود رسیده است.
 
 
 
شیوع گسترده مصرف مواد مخدر در انگلیس؛ سونامی مصرف ماری جوآنا در راه است

شایان ذکر است اسکاتلند که میزان مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در آن تقریبا ۲.۵ برابر بیش از همه انگلسی بود، در اروپا رکورددار است.
 
 
در این رابطه: فرهنگ خشونت و آزار جنسی در مجلس عوام انگلیس

جمع آوری اطلاعات دقیق مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر در انگلیس به دلیل عدم تعریف دقیق مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر دشوار و پیچیده است. براساس اعلام موسسه غیرانتفاعی دارویی Drug Wise، این اصطلاح را می توان برای توصیف آوردوز ناشی از مصرف زیاد سهوی یا عمدی و به قصد خودکشی به کار برد. ضمن این که این اصطلاح شامل مرگ و میر بر اثر رانندگی در حال مستی و مرگ و میر بر اثر تزریق مواد مخدر نیز می شود.
 
سالانه چند نفر در اثر مصرف مواد مخدر در انگلیس جان خود را از دست می دهند؟

در مجموع میزان مرگ و میر مستقیم و غیر مستقیم ناشی از مصرف مواد مخدر در سال ۲۰۱۷ در انگلیس و ولز برابر با ۳۷۵۶ مورد بوده است؛ یعنی به ازای هر یک میلیون نفر ۶۶.۱ مرگ در سال ۲۰۱۷ ثبت شده است در حالی که این میزان در سال ۱۹۹۳، ۴۲.۹ و در سال ۲۰۰۸، ۵۳ مورد بوده است.
 
گزارش ها حاکی از آن است که از هر ۱۲ نفر ۱ نفر یعنی ۸.۵ درصد بزرگسالان ۱۶ تا ۵۹ سال انگلیس و ولز در سال ۲۰۱۷ مواد مخدر غیرقانونی مصرف کرده اند.

انگلیس در سال های اخیر با نگرانی بزرگتری مواجه شده است؛ افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف تفریحی مواد مخدر به پنج برابر شدن آمار مرگ و میر مصرف قرص های روان گردان و سه برابر شدن مرگ و میر مصرف کوکائین انجامیده است.

اما بحران بزرگ تر انگلیس مصرف مخدر ماری جوآنا است. اگرچه داشتن و مصرف این ماده مخدر در انگلیس غیرقانونی است، اما همچنان مهمترین ماده مخدر غیرقانونی مورد مصرف در این کشور است و کوکائین در مرتبه بعدی قرار دارد.
 
سالانه چند نفر در اثر مصرف مواد مخدر در انگلیس جان خود را از دست می دهند؟

در سال ۱۶-۲۰۱۵ اداره کل نظارت بر جرایم انگلیس و ولز آماری منتشر کرد که نشان می دهد ۲.۱ میلیون نفر از جمعیت این کشور معادل ۶.۵ درصد بزرگسالان سنین ۱۶ تا ۵۹ در سال گذشته ماری جوآنا مصرف کرده‎اند. نکته قابل تامل مصرف بالای این مواد در سنین ۱۶ تا ۲۴ سال است که حدود ۹۷۵ هزار نفر از آنان معادل ۱۵.۸ در سال گذشته ماری جوآنا مصرف کردند.
 
در این رابطه:  سیاهپوستان ۹ برابر بیشتر از افراد سفیدپوست بازرسی می‎شوند

شواهد نشان می دهد که مصرف کنندگان این مواد در دراز مدت به اختلالات شدید روانی از جمله روانپریشی و افسردگی مبتلا می شوند. تحقیقات انجام شده درباره اثرات این مواد نشان می دهد که احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی در میان مصرف کنندگان این ماده مخدر بسیار بالا است. ضمن این که مصرف زودهنگام این ماده مخدر سبب افزایش احتمال بیماری های روانی مانند دو قطبی یا اسکیزوفرنی می شود.
 
سالانه چند نفر در اثر مصرف مواد مخدر در انگلیس جان خود را از دست می دهند؟
 
علاوه بر موارد فوق، مرگ و میر ناشی از مصرف فنتانیل، مسکن ضد درد قوی که با هروئین و سایر مواد مخدر آمیخته شده است، در سال ۲۰۱۶ جان ۵۸ نفر و در سال ۲۰۱۷ جان ۷۵ نفر را گرفته است. این آمار در حالی افزایش می یابد که سازمان بهداشت عمومی انگلیس درباره مخلوط کردن این قرص با هروئین و سایر مواد مخدر هشدار داده است. کاهش بودجه درمان سو مصرف مواد مخدر نیز به افزایش شمار مرگ و میر می افزاید.

انتهای پیام/

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت