آسیاتل

بازدید: 38

صدماتی که تیک آف به اتومبیلتان وارد می کند!

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1425428
به هرز گردی چرخ های خودرو قبل از شروع حرکت تیک آف می گویند که با صدای جیغ لاستیک ها و همچنین دود فراوان همراه است که هیجان زیادی را برای شما و صدماتی را برای خودرویتان به ارمغان می آورد. در این مطلب به تعدادی از آسیب های احتمالی "تیک آف" که بر جان خودرویتان می گذارد اشاره خواهیم کرد.

صدماتی که تیک آف به اتومبیلتان وارد می کند!به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تیک آف صدمات بسیار زیادی را به خودرو و جیب شما وارد می کند که در خودروهای سواری عادی صدمات ناشی از این کار حتی با یک بار انجام این کار قابل درک است. برخی از این خسارات عبارتند از:

1- خراب شدن کلاچ

2- آسیب دیدن شدید گیربکس

3-از بین رفتن لاستیک

* در تیک آف سطح لاستیک و آسفالت با سرعت بالا روی هم دیگر کشیده شده و گرمای شدیدی ایجاد می شود. این دمای بالا باعث سوختن و دود شدن لاستیک می شود.

4- شکستن دسته موتور

5- آسیب دیدن موتور

6- آسیب دیدن پلوس و دیفرانسیل

نکته 1 : تیک آف باعث می شود نیروی زیادی به دیفرانسیل و چرخ دنده های حلزونی(هرزگرد) موجود در دیفرانسیل وارد کرده و متعاقب این نیرو گشتاور شدیدی هم ایجاد می شود.با افزایش گشتاور بر روی چرخ دنده ها تنش فشاری شدید و در نهایت تنش خستگی بیشتری به چرخ دنده وارد می شود، در واقع چرخ دنده که بر اساس عمر و استحکام خستگی ناشی از حرکت و تنش های متناوب تولید می شود، با تیک آف عمر چرخ دنده های هرز گرد درون دیفرانسیل کاهش پیدا می کند.

نکته 2: در بعضی موارد خرابی آنی کلاچ و گیربکس نیز مشاهده شده است. در صورتی که دلتان مغزتان را فریب داد و برای انجام این کار راغب شدید این کار را در محیطی امن و با خودرویی قدرتمند و اسپرت انجام دهید.

 

منبع: خودروکار

 

انتهای پیام/

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت