آسیاتل

بازدید: 39

مصوبه هیئت دولت برای مددجویان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد گفت: مددجویان با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، یک پرداختی بیشتر از یارانه و مستمری فعلی دریافت می کنند.

به گزارش بولتن نیوز، پرویز فتاح امشب در سفر خود به استان یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: در این شرایط بدیهی است که فشار اقتصادی برای تامین هزینه های زندگی روی خانواده های کم درآمد، بی سرپرست و نیازمندان جامعه بیشتر است و در چنین شرایطی نیاز به حضور بیشتر خیران و نیکوکاران وجود دارد.

وی با بیان اینکه مردم استان یزد مردمی خیر، نیکوکار و نوع دوست هستند، افزود: مردم این دیار در شش ماهه نخست امسال ۳۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته به افراد نیازمند کمک کرده اند و کمک های آنها از طریق کمیته امداد به دست نیازمندان رسیده است.

فتاح همچنین با اشاره به شرایط ویژه کودکان یتیم و بی سرپرست عنوان کرد: در حال حاضر کمک ماهانه ای که از سوی کمیته امداد به هر یتیم زیر پوشش این نهاد می شود، ۲۲۵ هزار تومان است که این رقم در استان یزد ۳۱۲ هزار تومان است و این امر نشانگر اهتمام مردم یزد برای حمایت از ایتام است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در حال حاضر شش درصد جمعیت کشور زیر پوشش کمیته امداد هستند، عنوان کرد: خوشبختانه به دلایل مختلف از جمله سختکوشی مردم یزد، این میزان در استان یزد چهار درصد است.

فتاح با اشاره به مصوبه ای که امشب هیئت دولت خواهد داشت، افزود: برای تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، هر ماه یک پرداختی اضافه تر از این ماه به غیر از یارانه و مستمری فعلی، در نظر گرفته می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از سیاست های مهم کمیته امداد، خودکفایی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی است، خاطرنشان کرد: توانمندسازی مددجویان مهمترین گامی است که در این زمینه برداشته شده و این سیاست را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد از کارآفرینی توسط مددجویان در صنایع مختلف از جمله پوشاک استقبال کرد و بیان داشت: در این زمینه از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد و تسهیلات مورد نیاز را نیز در اختیار مددجویان کارآفرین قرار خواهیم داد.

فتاح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح های مختلف توسط کمیته امداد از جمله طرح محسنین، اعزام مددجویان به مشهد مقدس و ... عنوان کرد: سال گذشته ۱۸۰ هزار مددجو از سراسر کشور به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی همچنین از اعزام ۳۵ هزار مددجوی کمیته امداد در اربعین سال گذشته به اجتماع بزرگ اربعین خبر داد و اظهار داشت: امسال نیز در قالب طرح های مختلف، تعداد زیادی از مددجویان به پیاده روی اربعین اعزام می شوند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت