آسیاتل

بازدید: 39

کشف 11 تن مواد مخدر وروان گردان در هفته اخیر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1424901
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

کشف 11 تن مواد مخدر وروان گردان در هفته اخیر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان اسداله هادی نژاد اظهار داشت:مجموع کشفیات در هفته اخیر ۱۱۵۰۰ کیلوگرم بوده است که نسبت به هفته گذشته که ۱۱۲۱۱ کیلوگرم بوده ۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی بیان داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۹۹۶۸ کیلوگرم بوده است که ۸۶.۷ درصد مجموع کشفیات را شامل می شود.

وی افزود: همچنین از این میزان، ۹۲۹ کیلوگرم حشیش، ۸۲ کیلوگرم هروئین، ۳ کیلوگرم مرفین، ‏‏ ۲۰ کیلوگرم شیشه، ۱۲۷۴ کیلوگرم مواد پیش ساز، ۱۶۳۰ عدد قرص روانگردان و ۴۹۷ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

هادی نژاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۴۷۵ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۷.۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: از مجموع ۱۲۷۴ لیتر مواد پیش ساز مکشوفه در این مقطع مقدار ۷۹۹ لیتر مواد مکشوفه مربوط به استان تهران و ۴۲۵ لیتر مربوطه به استان هرمزگان و مابقی مربوط به آذربایجان غربی می باشد.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از مجموع ۱۶۳۰ عدد قرص های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۹۵۰ عدد مربوط به استان آذربایجان غربی، ۴۱۹ عدد استان البرز، ۲۱۰ عدد استان هرمزگان و مابقی مربوط به تهران می باشد.

هادی نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۵۰۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۳۰ درصد کشفیات کشور می باشد و سیستان و بلوچستان با ۲۶۲۷ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۲۷۶ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۱۵۰ کیلوگرم و تهران با ۷۵۷ کیلوگرم و فارس با ۴۷۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی گفت: سهم کشفیات ۳ استان اولویت دار حوزه مقابله در شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۶۴.۴ درصد می باشد.

هادی نژاد در پایان گفت: طی این مدت، ۱۲۰ دستگاه خودرو، ۱۷ دستگاه موتور سیکلت، ۳ قبضه سلاح و ۳۴ دستگاه موبایل توقیف شد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت