آسیاتل

بازدید: 49

نخستین پیش‌بینی‌ها از اسکار ۲۰۱۹

منبع : برترین ها کد خبر: 1424867
اگرچه اسکار همیشه در قدم آخر شگفتی‌های خود را رو می‌کند و پیش‌بینی‌های اولیه همیشه انطباق کاملی با نامزد‌های نهایی و برندگان ندارد، اما با توجه به فیلم‌های اکران شده، بعید است نتایج نهایی امسال، تفاوت زیادی با پیش‌بینی‌ها داشته باشد.

روزنامه دنیای اقتصاد: اگرچه اسکار همیشه در قدم آخر شگفتی های خود را رو می کند و پیش بینی های اولیه همیشه انطباق کاملی با نامزد های نهایی و برندگان ندارد، اما با توجه به فیلم های اکران شده، بعید است نتایج نهایی امسال، تفاوت زیادی با پیش بینی ها داشته باشد.

حدود چهار ماه دیگر، آکادمی اسکار برندگان تندیس طلایی این رویداد سینمایی را معرفی خواهد کرد. اسکار از نظر بسیاری از سینماگران مهم ترین جایزه سینمایی جهان و شاید به همین دلیل است که از هم اکنون گمانه زنی ها درباره برندگان و نامزد های دریافت جوایز این رویداد سینمایی آغاز شده است.

رسانه های مختلف با بهره گیری از نظر منتقدان سعی دارند تا نزدیک ترین پیش بینی ها به واقعیت را درباره برندگان نهایی اسکار منتشر کنند. نکته دیگر آنکه پاییز هر سال برای سینمایی ها یک فصل پر اتفاق است. جشنواره ها و رویداد های مهمی در حوزه سینما برگزیدگان خود را معرفی می کنند. فصل طلایی اکران برجسته ترین فیلم های سال سینما درست در همین چند ماه قرار دارد.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹

البته بسیاری از پیش بینی ها درباره اسکار بخش بهترین فیلم خارجی زبان سکوت کرده اند. دلیلش هم واضح است. ۸۷ کشور برای حضور در این بخش فیلم ارسال کرده اند. فیلم هایی که عمدتا در کشور های تولید کننده، اکران شده و هنوز بسیاری از منتقدان نتوانسته اند آن ها را ببینند، پس قضاوت درباره آن ها تقریبا غیرممکن است. از همین رو بیشتر پیش بینی ها از هرگونه اظهارنظر درباره فیلم های خارجی زبان اجتناب کرده اند. با این حال برخی نیز فهرست هایی درباره این بخش اعلام کرده اند.

در دیگر بخش ها، اما گزینه های متعدد و متفاوتی وجود دارد. ما در این گزارش سعی می کنیم تا مهم ترین و محبوب ترین بخش های اسکار را بررسی و پیش بینی های چند رسانه را در این بررسی جمع بندی و منتشر کنیم.

این بخش ها شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگران زن و مرد و بهترین فیلمنامه است. اگرچه اسکار همیشه در قدم آخر شگفتی های خود را رو می کند و پیش بینی های اولیه همیشه انطباق کاملی با نامزد های نهایی و برندگان ندارد،، اما با توجه به فیلم های اکران شده، بعید است نتایج نهایی امسال، تفاوت زیادی با پیش بینی ها داشته باشد. این پیش بینی ها دوستداران سینما را هم مشتاق می کند تا با دیدن فیلم ها، داوری خود را درباره فیلم ها داشته باشند.

بهترین فیلمنامه اصلی

«رم» ساخته و نوشته فیلمساز معروف مکزیکی، آلفونسو کوارون شانس اصلی نامزدی در بخش بهترین فیلمنامه اصلی یا اورجینال است. پس از این فیلم «مورد علاقه» نوشته دبورا دیویس و تونی مک نامارا قرار دارد. «اصلاحیه اول» نوشته پل شریدر، «کتاب سبز» نوشته نیک واله لونگا، برایان هیس کوری و پیتر فرلی، «ببخشید که مزاحمت شدم» نوشته بوتس رایلی و «موروثی» نوشته اری استر دیگر شانس های اصلی این بخش هستند.

بهترین فیلمنامه اقتباسی

برآیند بسیاری از پیش بینی ها این است که شانس اصلی نامزدی اسکار امسال در این بخش به «BlacKkKlansman» ساخته جدید اسپایک لی اختصاص دارد. اثری در مورد یک پلیس سیاهپوست که موفق می شود به یک گروه کوکلاکس کلان نفوذ کند و تا ریاست آن هم پیش برود.

بعد از او «اگر خیابان بیلی می توانست حرف بزند» نوشته بری جنکینز، «بچه زیبا» نوشته لوک دیویس و فلیکس فان گروئنینگن، «یک ستاره به دنیا آمده» نوشته اریک راث و هشت نویسنده دیگر و «پلنگ سیاه» نوشته ریان کوگلر و سه نویسنده دیگر در رتبه های بعدی پیش بینی ها هستند.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

درمیان بازیگران مکمل امسال، بیشتر پیش بینی ها نام ماهرشالا علی را برای بازی در فیلم کتاب سبز تکرار کرده اند. او احتمالا یکی از شانس های اصلی اسکار امسال است. در کنار او و بهتر است بگوییم در مقابل او «دنیل کالویا» با فیلم «بیوه ها» ایستاده است، همچنین «استیو کارل» هم با فیلم «معاون» و نیکلاس هولت برای بازی در فیلم «مورد علاقه» دیگر نامزد های احتمالی این بخش هستند. اما دیگر بازیگران مکمل مرد چندان مورد توجه پیش بینی ها نبوده اند.

بهترین نقش مکمل زن

نفر اول با اختلاف نسبتا زیاد «رجینا کینگ» است که برای بازی در فیلم «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند» مورد توجه قرار گرفته. بعد از او باقی بازیگران به نوعی همتراز هستند. ریچل وایس برای بازی در فیلم «مورد علاقه» و مارینا دی تاویرا برای بازی در فیلم «رم»، لیندا کاردلینی برای فیلم «کتاب سبز» و الیزابت دبیکی برای فیلم بیوه ها در رتبه های بعدی پیش بینی ها قرار دارند.

در این میان نیکول کیدمن که فیلم «پسر پاک شده» را داشت، اگرچه در بعضی از پیش بینی ها حضور دارد، اما نتوانسته نظر بیشتر منتقدان را جلب کند و خودش را به گزینه های مورد قبول برساند.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹

بهترین بازیگر مرد

برادلی کوپر برای بازی در فیلم «یک ستاره به دنیا آمده» شانس اصلی نامزدی برای دریافت جایزه بهترین بازیگری است. بعد از او ویگو مورتنسن برای فیلم کتاب سبز و «ویلم دافو» برای فیلم «در دروازه ابدیت» قرار دارند. کریستین بیل که برای بازی در فیلم معاون جزو نامزد های احتمالی اسکار بود، در بسیاری از پیش بینی ها طبق نظر منتقدان از جدول نهایی حذف شده است. رابرت ردفورد، استیو کارل و... هم در برخی از پیش بینی ها حاضر هستند.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹

بهترین بازیگر زن

گلن گلوس شاید مهم ترین گزینه دریافت جایزه اسکار بازیگری باشد. او امسال فیلم «همسر» را در اسکار دارد. اما در کنار او بازیگر مطرح سینمای هالیوود «لیدی گاگا» با فیلم «یک ستاره به دنیا آمده» قرار دارد. همچنین «یالیتزا آپاراچیو» برای بازی در فیلم «رم» و اولیویا کولمن برای بازی در فیلم «مورد علاقه» گزینه های جدی دیگر هستند.

کری مولیگان هم برای فیلم «زندگی وحشی» از نامزد های احتمالی این بخش است که شانس قابل توجهی دارد. نیکول کیدمن در این بخش هم طبق نظر برخی از منتقدان شانس بالایی ندارد. او فیلم ویرانگر را بازی کرده و در کنارش ملیسا مک کارتی هم احتمالا از ناکامان بزرگ اسکار امسال خواهد بود.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹

بهترین کارگردان

محتمل ترین گزینه آلفونسو کوارون است. او فیلم رم را در اسکار امسال دارد و احتمالا با این فیلم بتواند جوایز قابل توجهی هم بگیرد. تنها یک مشکل وجود دارد. او مکزیکی است و سال گذشته هم فیلمساز دیگر مکزیکی یعنی گیلرمو دل تورو جایزه اسکار کارگردانی را برده بود. این همه ماجرا نیست.

در پنج دوره اخیر اسکار ۴ بار جوایز کارگردانی به مکزیکی ها رسیده است. یک بار به آلفونسو کوارون، دو بار به الخاندرو گونسالس اینیاریتو و یک بار هم به گیلرمو دل تورو. با این حال به نظر می رسد فیلم جدید کوارون حسابی نظر منتقدان و رای دهندگان آکادمی را جلب کرده است.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹

پس از او دیمین شزل برای کارگردانی فیلم «اولین مرد» قرار دارد. رقابت کوارون و شزل می تواند جذاب ترین جدال اسکار امسال باشد. سوای رقابت این دو، بری جنکینز کارگردان فیلم «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند» که سال گذشته با «مهتاب» رقابت سختی با دیمین شزل و «لا لا لند» ش. داشت امسال هم می تواند او و البته آلفونسو کوارون را به چالش بکشد.

بردلی کوپر که اولین بار است روی صندلی کارگردانی می نشیند موفق شده با فیلمش به نام «یک ستاره با دنیا آمده» نقد های مثبتی دریافت کند و احتمالا از نامزد های جدی این رویداد است. به علاوه ریان کوگلر کارگردان «پلنگ سیاه» هم استیو مک کویین کارگردان «بیوه ها» از دیگر شانس های حضور در میان نامزدان بخش کارگردانی هستند.

اسپایک لی با فیلم «BlacKkKlansman» و یورگوس لانتیموس با فیلم «مورد علاقه» از کارگردانانی هستند که چندان نظر منتقدان را جلب نکرده اند و علی الظاهر به نظر می رسد که شانس چندانی ندارند. با این حال باید منتظر ماند و دید که داوران اسکار چه کار خواهند کرد.

بهترین فیلم

مهم ترین جایزه اسکار که امسال به «شکل آب» گیلرمو دل تورو رسید ممکن است سال آینده به فیلمی با یک کارگردان مکزیکی دیگر برسد. معلوم است کدام فیلم: «رم» ساخته آلفونسو کوارون. او هم تهیه کننده فیلم تازه اش بوده، هم کارگردان، هم نویسنده و هم فیلمبردار و تقریبا در همه این ۴ بخش هم شانس دریافت جایزه را دارد.

آیا ممکن است او در یک شب چهار جایزه به خانه ببرد؛ یعنی به مکزیک و رکورد سه اسکار در یک شب الخاندرو گونسالس اینیاریتو را بشکند و پر افتخارترین کارگردان مکزیکی اسکار شود؟! برای این کار او چند حریف سر سخت دارد که یکی از آن ها «یک ستاره به دنیا آمده» بردلی کوپر است.

فیلمی که فعلا با اختلافی بسیار اندک بالاتر از «رم» شانس اصلی اسکار بهترین فیلم است. «اولین مرد» دیمین شزل را که به فهرست اضافه کنیم، کورس اسکار امسال تکلیف خودش را مشخص می بیند. این سه فیلم اختلاف نسبتا خوبی با سایر آثار دارند. سایر آثاری که از «مورد علاقه» یورگوس لانتیموس تا «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند»، «کتاب سبز» و «BlacKkKlansman» را شامل می شود.

نخستین پیش بینی ها از اسکار ۲۰۱۹


loading...
 • نخستین پیش‌بینی‌ها از اسکار ۲۰۱۹


  اگرچه اسکار همیشه در قدم آخر شگفتی‌های خود را رو می‌کند و پیش‌بینی‌های اولیه همیشه انطباق کاملی با نامزد‌های نهایی و برندگان ندارد، اما با توجه به فیلم‌های اکران شده، بعید است نتایج نهایی امسال، تفاوت زیادی با پیش‌بینی‌ها داشته باشد.
 • اولین پیش‌بینی درباره برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹


  فصل جوایز سینمایی سال ۲۰۱۸ به پایان رسید. از حالا حرف و حدیث‌ها درباره اسکار ۲۰۱۹ شروع شده است. چه کسی با چه فیلمی بیشترین شانس موفقیت را دارد؟
 • اولین فیلم اسکار ۲۰۱۹ مشخص شد


  بلاروس اولین کشوری است که با معرفی نماینده‌اش به آکادمی اسکار، خود را برای شرکت در رقابت فیلم خارجی زبان در نود و یکمین جوایز آکادمی آماده می‌کند. فیلم «قوی بلورین» (Crystal Swan) اولین فیلم بلند داریا ژوک است که طی 22 سال گذشته، به عنوان اولین نماین
 • نقش پررنگ «کن» در اسکار ۲۰۱۹/ فرهادی نماینده ایران یا اسپانیا؟


  منتقد و نویسنده نشریه سینمایی «ایندی‌وایر»نوشت: درام خانوادگی و رمزآلود «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی و با نقش‌آفرینی «پنه‌لوپه کروز» و «خاویر بادم» که پس از نمایش در کن، اکران موفقی در سینماهای فرانسه داشته می تواند هم به عنوان نماینده سینمای اسپ
 • نقش پررنگ «کن» در اسکار ۲۰۱۹/ فرهادی نماینده ایران یا اسپانیا؟


  فیلم‌های حاضر در جشنواره «کن» امسال به احتمال فراوان نقشی اساسی در میان فیلم‌های انتخابی کشورها برای شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار خواهند داشت.
 • نخستین تصاویر از «سانتا فه مدل ۲۰۱۹»


  در آستانه نمایشگاه خودروی ژنو، شرکت خودروسازی «هایوندایی» مستقر در کره جنوبی نیز نخستین تصاویر را از مدل جدید «Santa Fe crossover SUV» منتشر کرد. سیستم روشنایی جلو و کاهش تعداد سرنشین، مهم‌ترین تغییرات مدل جدید به شمار می‌رود.
 • خوش‌بینی به ایران ۲۰۱۹


  سازمان ملل گزارش سالانه «چشم‌انداز وضعیت اقتصادی جهان» را منتشر کرد.
 • پیش بینی بازگشت نفت ۱۰۰ دلاری در سال ۲۰۱۹


  بعد از پشت سر گذاشتن ۳ سال تیره و تار، تحلیلگران بازار نفت مجددا در حال صحبت کردن از پیش بینی رقم ۱۰۰ دلاری برای هر بشکه نفت هستند.
 • پیش بینی رشد اقتصادی ایران در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹


  سازمان ملل در گزارشی پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، بالای پنج درصد باقی می‌ماند.
 • «بدون تاریخ، بدون امضاء» نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۹


  از سوی هیأت انتخاب فیلم ایرانی، فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» در مقام نماینده سینمای ایران برای رقابت در رشته اسکار بهترین غیرانگلیسی زبان انتخاب شد. هیأت انتخاب فیلم ایرانی برای رقابت در رشته اسکار بهترین فیلم خارجی زبان طی بیانیه‌ای فیلم «بدون تاری
 • پیش‌بینی اسکار 2017


  فصل جوایز امسال درحالی آغاز شده است که عزیزترین فیلم‌های حاضر در فستیوال‌های مختلف روندی نه‌چندان مثبت طی می‌کنند و نمی‌توان هیچ‌کدام از آن‌ها را به‌قطع فاتح شب اهدای جوایز اسکار امسال درنظر گرفت.
 • کلینت ایستوود نخستین غایب اسکار 2018+عکس


  کلینت ایستوود نمی‌تواند در اسکار 2018 حضور داشته باشد. وی فیلمی با مضمون ترورهای کشور فرانسه و با نام "ساعت 15:17 به مقصد پاریس" می‌سازد.
 • پیش‌بینی ورایتی از برندگان اسکار 2018


  در فاصله کمتر از یک روز تا برگزاری مراسم اسکار ۲۰۱۸، نشریه ورایتی برندگان مهم‌ترین جایزه سال سینمای جهان را پیش‌بینی کرده است.
 • پیش‌بینی ورایتی از برندگان اسکار 2018


 • پیش‌بینی «ورایتی» از برندگان اسکار ۲۰۱۸


  در فاصله کمتر از یک روز تا برگزاری مراسم اسکار ۲۰۱۸، نشریه ورایتی برندگان مهم‌ترین جایزه سال سینمای جهان را پیش‌بینی کرده است.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت