آسیاتل

بازدید: 24

سالانه استخراج بیش از 23 میلیون تن مواد معدنی در سمنان

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1424301
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: پراکندگی و تنوع مواد معدنی در گستره 97 هزار و 491 کیلومتر مربع به گونه ای است که معادن استان سمنان دارای بیش از 23 میلیون تن ظرفیت استخراج مواد معدنی می‌باشند.

به گزارش بورس نیوز، بهروز اسودی گفت: پراکندگی و تنوع مواد معدنی در گستره 97 هزار و 491 کیلومتر مربع به گونه ای است که معادن استان سمنان دارای بیش از 23 میلیون تن ظرفیت استخراج مواد معدنی می‌باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان بیش از 580 میلیون تن ذخیره قطعی معدنی وجود دارد، افزود: در حال حاضر با بهره‌برداری بیش از 40 نوع ماده معدنی بالغ بر 23 میلیون و 167 هزار تن مواد معدنی در سال استخراج می‌شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اذعان کرد: در استان 593 معدن دارای پروانه بهره‌برداری می‌باشند که با سرمایه‌گذاری بالغ بر 9 هزار و 286 میلیارد ریال زمینه اشتغال حدود 4هزار نفر را در استان فراهم کرده‌اند.

اسودی در این بازدید با اشاره به وجود ذخایر معدنی با کیفیت و کمیت مطلوب در استان افزود: در استان سمنان 795 مجوز معدنی صادر شده است که از این تعداد 128 فقره پروانه اکتشاف ، 74 فقره گواهی کشف و 593 فقره پروانه بهره‌برداری بوده است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت