آسیاتل

بازدید: 29

ادعای بی‌گناهی عربستان در ماجرای خاشقجی صحت ندارد

رئیس سابق سازمان اطلاعاتی آمریکا ادعاهای عربستان مبنی بر بی‌گناهی در ماجرای ناپدید شدن روزنامه‌نگار این کشور را به دور از واقعیت دانست.

به گزارش بولتن نیوز، جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا (سازمان اطلاعاتی آمریکا) درباره ادعای بی گناهی عربستان در ماجرای کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد این کشور ابراز تردید کرد.

رئیس پیشین سازمان سیا در مصاحبه با ان بی سی اعلام کرد ادعاهای عربستان برای تکذیب دست داشتن در ماجرای کشته شدن خاشقجی واقعیت ندارد.

برنان به ان بی سی گفت: «اگر خاشقجی در ترکیه زمانیکه در هتل یا محل اقامت شخصی خود بود، ناپدید می شد، من فکر می کنم انکار عربستان قابل باور بود. اما او زمانی ناپدید شده که ویدئویی مبنی بر حضورش در کنسولگری وجود دارد.»

رئیس سابق سازمان سیا گفت: «ادعاهای عربستان مبنی بر دست نداشتن در ماجرای ناپدید شدن خاشقجی ادعای توخالی و به دور از واقعیت است. چنین اقدامی توسط سعودی ها صورت گرفته بدون اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، تصمیم گیرنده هر روزه این کشور در جریان آن باشد!! من فکر می کنم چنین چیزی واقعیت ندارد.»

این مقام سابق آمریکایی افزود تحقیقات کاملی باید در این خصوص صورت گیرد و یادآور شد که هرگونه محاکمه و تعقیب قضایی مقامات سعودی در نهایت به پادشاه عربستان بستگی دارد.

خاشقجی از نویسندگان روزنامه واشنگتن پست، که مطالب انتقادی بسیاری درباره محمد بن سلمان می نوشت، در دوم اکتبر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در آنکارا ناپدید شد. بر اساس گزارش ها، ترکیه اعلام کرد این کشور ویدئویی را در اختیار دارد که ثابت می کند این روزنامه نگار در کنسولگری عربستان کشته و جسد او قطعه قطعه شده است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

تبلیغات

آسیاتک حمایت