آسیاتل

بازدید: 52

مادورو با نمایش فیلمی از یک متهم: شیلی، کلمبیا و مکزیک در حمله پهپادی دست داشتند

منبع : انتخاب کد خبر: 1401018
نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا فیلمی از یک مرد جوان ونزوئلایی به نام "انری برس ریواس" را نشان داد که روز دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفته بود در حمله پهپادی علیه رئیس جمهوری دست داشته است. او دولت‌های راستگرای شیلی، کلمبیا و مکزیک را به کمک به "تروریست‌هایی" که قصد کشتنش را با استفاده از حمله پهپادی در اوایل اوت داشتند، متهم کرد. این سه کشور اتهامات کاراکاس را رد کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهوری سوسیالیست ونزوئلا دولت های راستگرای شیلی، کلمبیا و مکزیک را به کمک به "تروریست هایی" که قصد کشتنش را با استفاده از حمله پهپادی در اوایل اوت داشتند، متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این سه کشور اتهامات کاراکاس را رد کرده اند.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا فیلمی از یک مرد جوان ونزوئلایی به نام "انری برس ریواس" را نشان داد که روز دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفته بود در حمله پهپادی علیه رئیس جمهوری دست داشته است.

این مرد جوان در این فیلم گفته یکی از توطئه چینان حمله به وی دستور داد تا پس از حمله، به سفارت شیلی در کاراکاس پناه ببرد و از آنجا هم به وی گفته می شود تا به سفارت مکزیک برود و سپس به سفارت کلمبیا رفته و در نهایت به این کشور پناهنده شود.

این مرد جوان ادامه داد، سفارت شیلی بسته بود و برنامه به طور کلی به هم خورد.

مادورو در این باره گفت: امروز می توانم بگویم که ما عناصر متقاعد کننده ای درباره دست داشتن دیپلمات های شیلی، مکزیک و کلمبیا داریم که نشان می دهند این افراد در این اقدام تروریستی دست داشتند.

در همین حال، خورخه رودریگز، وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا نیز اخیرا گفته که کاراکاس، شیلی، مکزیک و کلمبیا را دخیل در این حمله می داند.

این سه کشور اتهامات مطرح شده را رد کرده اند.

وزیر خارجه شیلی گفت: دولت سانتیاگو اتهامات دولت ونزوئلا را رد می کند، چون معتبر نیستند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت