آسیاتل

بازدید: 57

اختلال در زندگی مردم پرتغال به دلیل هجوم گردشگران

منبع : فرارو کد خبر: 1400873
پائولا همراه با شریک زندگی و فرزندانش در یک آپارتمان درشهر پورتو زندگی می‌کرد. زمانی که صاحبخانه از آنها تقاضای افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها را کرد، آنها مجبور شدند به منزل والدین پائولا نقل مکان کنند، خانه‌ای که یک اتاق خواب و یک اتاق نشمین دارد و برای زندگی ۷ نفر مناسب نیست.

ساکنان شهرهای لیسبون و پورتو در پرتغال نسبت به افزایش میزان گردشگران در شهرهای خود اعتراض کردند.

به گزارش یورونیوز - براساس آمار، نسبت میزان گردشگران در این شهرها به جمعیت ساکن آنها بسیار بیشتر از دیگر شهرهای توریستی مانند لندن و بارسلونا است.

شهروندان پرتغالی اهل لیسبون و پورتو معتقدند افزایش تعداد گردشگران در این شهرها سبب شده که زندگی آنان مختل شود. به عنوان مثال افزایش ۲۰ درصدی اجاره بها در این شهرها باعث شده که بسیاری از محلی ها مجبور به ترک محله خود شوند و به مکان های ارزان قیمت نقل مکان کنند.

پائولا مگالهز، یکی از ساکن پورتو به یورونیوز گفت: «گردشگران همه چیز را از ما می گیرند. همه چیز را نه فقط از ما بلکه از پورتو و از بچه هایمان می گیرند. ما چکار می توانیم کنیم؟ نمی دانم چرا یک گردشگر که تنها پنج روز می آید، از من و فرزندانم که رسم و رسومات پورتو را حفظ می کنیم ارزش بیشتری دارد.»

پائولا همراه با شریک زندگی و فرزندانش در یک آپارتمان درشهر پورتو زندگی می کرد. زمانی که صاحبخانه از آنها تقاضای افزایش ۲۵ درصدی اجاره بها را کرد، آنها مجبور شدند به منزل والدین پائولا نقل مکان کنند، خانه ای که یک اتاق خواب و یک اتاق نشمین دارد و برای زندگی ۷ نفر مناسب نیست.

خانوم مگالهز در ادامه گفت: «اگر این حباب مسکن نترکد چه خواهد شد؟ من با درآمد ۵۸۵ یورو توانایی پرداخت اجاره ۶۰۰ یورویی را ندارم. چگونه با سه کودک خانه والدینم را ترک کرده و به مکان جدیدی نقل مکان کنم؟»

والدین پائولا نیز در خطر مشابهی قرار دارند و ممکن است مجبور به ترک خانه خود شوند. به همین علت وی برای مقابله با این وضعیت به یک انجمن پیوسته که کار آن مقابله با «اعیان سازی محله ها (Gentrification)» است، فرآیندی که از طریق نوسازی محله ها و راندن افراد کم بضاعت از محله انجام می شود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت