آسیاتل

بازدید: 39

واردات نفت هند از ایران افزایش یافت

منبع : انتخاب کد خبر: 1400752
واردات نفت خام هند از ایران در پنج ماه ابتدایی سال گذشته ۹ میلیون تن بوده که در سال جاری به ۱۳ میلیون تن رسیده است. درآمد ایران از فروش نفت به هند از سه میلیارد دلار در سال گذشته به شش میلیارد دلار افزایش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

خبرگزاری انرژی جهان، گزارش داد که واردات نفت هند از ایران در پنج ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 43 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش روز دوشنبه این خبرگزاری ، با توجه به تحریم های شدید آمریکا علیه ایران، واردات نفتی هند از ایران در ماه گذشته افزایش 43 درصدی داشته و میزان واردات نفتی این کشور به دو میلیون بشکه رسید.

بر اساس این گزارش، واردات نفت خام هند از ایران در پنج ماه ابتدایی سال گذشته 9 میلیون تن بوده که در سال جاری به 13 میلیون تن رسیده است. درآمد ایران از فروش نفت به هند از سه میلیارد دلار در سال گذشته به شش میلیارد دلار افزایش یافته است.

روزنامه اکونومیک تایمز هند در هفته گذشته طی گزارشی عنوان کرد، از آبان ماه با آغاز تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، پالایشگاه های هند هزینه خرید نفتی خود از ایران را به صورت روپیه پرداخت خواهند کرد. همچنین دولت هند طرح توقف خرید نفت از ایران را برای ایمن ماندن در برابر تهدیدات آمریکا نسبت به خرید نفت از ایران نیز مطرح کرده است.

در حال حاضر پالایشگاه های هند از طریق بانک دولتی (SBI) هند و بانک ایرانی اروپایی مستقر در آلمان هزینه خریدهای نفتی خود را به واحد یورو به ایران پرداخت می کنند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت