آسیاتل

بازدید: 82

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

منبع : انتخاب کد خبر: 1400294
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که اگر کسی از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان استنکاف کند تعقیب می‌شود؟ گفت: قانونی که ابلاغ شده و بعد از گذشت مدت قانونی لازم‌الاجرا می‌شود برای همه افرادی که مشمول آن هستند لازم‌الاتباع است و هرچیزی این قانون جرم بداند، بدون شکایت خصوصی قابل پیگیری است. سازمان بازرسی هم در حال شناسایی مشمولان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

سخنگوی قوه قضاییه گفت: چندین علت برای بروز معوقات و عدم پیگیری بانکها وجود دارد که گاها اگر خود بانکها با این تفاسیر شکایت کنند به واسطه تقصیرهایشان مقصر می شوند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در صد و سی و یکمین نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که شما بارها گفته اید که برخی از بانکاها حاضر نیستند بر علیه ابربدهکاران خود شکایت کنند دلیل این اقدام چه بوده است گفت: برخی حاضر به شکایت نبودند، تا چند سال قبل که شکایت ها کمتر هم بود، الان تعداد بیشتری شکایت می کنند و گاه هم شکایت با ورود مدعی العموم آغاز می شود.

وی افزود: اینکه چرا به موقع شکایت نمی کنند باید از خود بانک ها پرسید. نظر شخصی من این است که اولا بانک ها از ابتدا اعتبارسنجی نمی کند دوما تسهیلات در فازبندی پرداخت می شود و بانک باید نظارت کند و بر فاز گذشته و کارهای آن هم نظارت کند که این اتفاق نمی افتد، سوما تضمین مناسب دریافت نمی شود. اگر شکایت کنند با این تقصیرها خودشان هم مقصر می شوند.

محسنی اژه ای گفت: تا آنجا که اطلاع دارم سرجمع معوقات بانک ها کم نشده اما تعداد افرادی که دانه درشت بودند و بدهی سنگین داشتند با اقدام دادستانی تعدادشان کاهش یافته است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که اگر کسی از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان استنکاف کند تعقیب می شود؟ گفت: قانونی که ابلاغ شده و بعد از گذشت مدت قانونی لازم الاجرا می شود برای همه افرادی که مشمول آن هستند لازم الاتباع است و هرچیزی این قانون جرم بداند، بدون شکایت خصوصی قابل پیگیری است. سازمان بازرسی هم در حال شناسایی مشمولان است.

وی افزود: مردم هم می توانند گزارش دهند اگر مواردی را دیدند. امیدواریم همه کسانی که مشمول هستند آن را اجرا کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: معاونت منابع انسانی و پشتیبانی قوه قضاییه هم اگر رسیدگی کنند و تشخیص دهند که مطابق قانون در قوه قضاییه هم بازنشستگانی وجود دارند باید اجرا شود.

خبرنگاری پرسید این قانون شامل شما هم می شود که اژه ای گفت: من بازنشسته نشده ام.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت