آسیاتل

بازدید: 46

ترکیه: محدوده منطقه عاری از سلاح در ادلب سوریه مشخص شد / تا ۲۳ مهر تروریست‌ها باید همراه با سلاح‌های سنگین خود از ادلب خارج شوند / منطقه پاکسازی شده ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر وسعت خواهد داشت

منبع : انتخاب کد خبر: 1399471
وزارت دفاع ترکیه با صدور اطلاعیه‌ای از مشخص شدن مرز‌های منطقه غیرنظامی (عاری از سلاح) در ادلب سوریه در نتیجه مذاکرات سه روزه مقام‌هایی ترک و روس در مورد نحوه اجرای توافق سوچی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در نشست مقام های آنکارا و مسکو، محدوده منطقه عاری از سلاح در ادلب سوریه مشخص شده است.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع ترکیه با صدور اطلاعیه ای از مشخص شدن مرز های منطقه غیرنظامی (عاری از سلاح) در ادلب سوریه در نتیجه مذاکرات سه روزه مقام هایی ترک و روس در مورد نحوه اجرای توافق سوچی خبر داد.
خبرگزاری آناتولی به نقل از وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که مقام های آنکارا و مسکو با توجه به ساختار جغرافیایی و مناطق مسکونی ادلب، محدوده منطقه عاری از سلاح در استان ادلب را تعیین کرده اند.
این رسانه ترکیه ای همچنین مدعی شد که اقدام های مورد نظر آنکارا و مسکو برای خلع سلاح در ادلب مطابق با توافق دو کشور دنبال و انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین همتای روسی وی روز دوشنبه در سوچی درباره ادلب دیدار و در گفت: وگویی مشترک اعلام کردند تا روز ۱۵ ماه اکتبر (۲۳ مهر) در امتداد خطوط حائل بین معارضان مسلح سوری و ارتش سوریه (در ادلب)، محدوده غیرنظامی (عاری از سلاح) به عمق ۱۵-۲۰ کیلومتر ایجاد می شود و این محدوده را واحد های گشت سیار ارتش ترکیه و پلیس نظامی روسیه کنترل خواهند کرد.
ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز افزود که تا ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) باید تروریست ها همراه با سلاح های سنگین خود از ادلب خارج شوند.
وی از هماهنگی و آغاز فعالیت سازمان اطلاعات ملی، نیرو های مسلح و نیرو های ویژه ترکیه با نظامیان و طرف های روس برای ایجاد یک منطقه پاکسازی شده از سلاح به وسعت ۱۵ الی ۲۰ کیلومتری در ادلب خبر داد.
کالین با تاکید بر 'یافتن راه حل برای خروج یا خنثی سازی عناصر تروریست و خلع سلاح آن ها در ادلب با همکاری روسیه' تاکید کرد و افزود: ۱۲ پایگاه دیده بانی و نظارتی ارتش ترکیه نیز در منطقه کاهش تنش ادلب و برخی مناطق دیگر از نظر تجهیزات و نیرو تقویت خواهد شد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت