آسیاتل

بازدید: 35

هشدار اتحادیه اروپا به فیس‌بوک

منبع : فرارو کد خبر: 1399176
در همین حال، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا چون لهستان و یک گروه مدافع حقوق دیجیتال در ایرلند به حمایت از گفته‌های دادستان کمیسیون اروپا پرداخته که می‌گوید چارچوب "بندرگاه امن" نمی‌تواند حفاظت از داده‌های شهروندان اتحادیه اروپا را تضمین کند.

کمیسیون اروپا به شهروندان اروپایی هشدار داده برای حفظ اطلاعات شخصی خود از جاسوسی سرویس های اطلاعاتی آمریکا بایستی حساب های کاربری خود در فیس بوک را غیرفعال کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، برنارد شیما، دادستان کمیسیون اروپا درباره هشدار این کمیسیون به شهروندان اروپایی گفت: اگر مردم به دنبال حفظ اطلاعات شخصی خود از جاسوسی آژانس های اطلاعاتی آمریکا هستند، باید حساب های کاربری خودشان در فیس بوک را ببندند. شما باید به دقت مراقب حساب کاربری خود در فیس بوک باشید.

در حال حاضر یک "بندرگاه امن" که نقل و انتقال داده های شهروندان اروپایی را در سراسر اقیانوس اطلس برعهده دارد در قالب یک چارچوب عمل می کند و عدم درنظر گرفتن این چارچوب، خلاف قوانین اتحادیه اروپاست که داده های شخصی به خارج از این اتحادیه رد و بدل شود. تاکنون پرونده هایی علیه شرکت های اپل، فیس بوک، مایکروسافت، یاهو و اسکایپ مبنی بر تخطی از این چارچوب مطرح شده است.

"بندرگاه امن" به بیان این مساله می پردازد که حفاظت از قوانین داده های آمریکا زمانی مناسب و کارآمد است که اطلاعات بر مبنای "خودتضمنی" توسط کمپانی ها رد و بدل شوند، اما برنارد شیما، دادستان کمیسیون اروپا می گوید که آمریکا برای انجام چنین کاری واجد شرایط نیست و کمپانی هایی که در داخل اتحادیه اروپا فعالیت دارند نباید اجازه دهند که داده هایشان به داخل آمریکا منتقل شود.

در همین حال، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا چون لهستان و یک گروه مدافع حقوق دیجیتال در ایرلند به حمایت از گفته های دادستان کمیسیون اروپا پرداخته که می گوید چارچوب "بندرگاه امن" نمی تواند حفاظت از داده های شهروندان اتحادیه اروپا را تضمین کند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

تبلیغات

آسیاتک حمایت