آسیاتل

بازدید: 226

ترامپ: بدترین اشتباه تاریخ آمریکا را جورج بوش انجام داد

منبع : فرارو کد خبر: 1399124
ترامپ تاکید کرد: این از چه نظر فاجعه‌باری است؟ چون ما هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم. همین الان اگر بخواهیم پنجره‌ای را در جایی تعمیر کنیم، آنها به ما می‌گویند "خب این کار را نکن." هفت تریلیون و میلیون‌ها انسان! (از دو طرف) را در آنجا از دست دادیم.

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای به انتقاد از جورج بوش پرداخته و گفت او "بزرگترین خطای فاجعه بار دوره ریاست جمهوری که در تاریخ آمریکا ثبت شده" را مرتکب شده است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با هیل تی وی گفت: بزرگترین اشتباهی که در تاریخ آمریکا رخ داده است، چه بود؟ جنگ داخلی؟ نه. ناتوانی در پیشگیری از حملات ۱۱ سپتامبر؟ خیر. پرل هاربر چطور؟ اصلا.

او گفت: بدترین اشتباهی که کشورمان در طول تاریخ مرتکب شده است، رفتن به خاورمیانه به دستور جورج بوش، رئیس جمهوری اسبق آمریکا بود. شاید اوباما هم به اشتباه سربازان آمریکایی را خارج کرده باشد اما از نظر من، ورود به خاورمیانه بزرگترین اشتباهی است که کشورمان در طول تاریخ مرتکب شده است.

ترامپ تاکید کرد: این از چه نظر فاجعه باری است؟ چون ما هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم. همین الان اگر بخواهیم پنجره ای را در جایی تعمیر کنیم، آنها به ما می گویند "خب این کار را نکن." هفت تریلیون و میلیون ها انسان! (از دو طرف) را در آنجا از دست دادیم.

رئیس جمهوری همچنین گفت: به نظرم تنها اشتباهی که می توان از آن به عنوان بدترین اشتباه تاریخ کشورمان یاد کرد، همین است. جنگ داخلی قابل فهم است. جنگ داخلی، جنگ داخلی است. این فرق دارد. من به شما می گویم که ورود ما به خاورمیانه را می توان بدترین روز برای کشورمان توصیف کرد.

برآوردهای متفاوتی از هزینه های جنگ های آمریکا در عراق و افغانستان وجود دارد که ترامپ غالبا از آنها انتقاد می کند. برآورد جدید دانشگاه براون، میزان هزینه ها تا سپتامبر ۲۰۱۷ را ۵.۶ تریلیون دلار اعلام کرد که شامل هزینه های مرتبط با این دو جنگ، اقدام نظامی مرتبط با پاکستان و سوریه، هزینه های امنیت کشور و هزینه های درمانی کهنه سربازان جنگ ها می شود. پنتاگون مجموع هزینه های مرتبط با جنگ ها در عراق، افغانستان و سوریه بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ را ۱.۵۲ تریلیون دلار می داند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت